| 123456789010 a întrebat:

Am un prieten care e gay. Ideea e că multă lume îl respinge și a fost chiar surprins când am vrut sa fiu prietena cu el. De când stau cu el, lumea a început să mă evite și pe mine. Ce pot să fac?

Răspuns Câştigător
| LawlietL886 a răspuns:

Îți zic eu de ce. Adolescenții din ziua de azi ignoră persoanele diferite de ei dar și persoanele apropiate acelor oameni. Dacă vrei să-l ajuți pe acel băiat trebuie să îl integrezi în grupul tău de prieteni. Așa toțino să vadă ce persoană minunată este. Nu judeca o carte după copertă. Baftă.

4 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Ramai neutra. Daca restul persoanelor aleg sa te evite, este alegerea lor.Iti sugerez sa ai prieteni putini si buni decat multi si falsi. Daca acel baiat e gay, e pentru ca are o problema hormonala, nu e pentru ca asa vrea el sa fie, lucru pe care putini il inteleg.

| Violleta2022 a răspuns:

Decizia iti apartine!
Tu alegi in viata cine vrei sa-ti fie prieteni!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Sa alegi. Pe lume nu poti avea totul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii vin si pleaca, nu ne apartin. Treci peste. Daca chiar vrei sa fi prietena cu el atunci fi pur si simplu, fara sa-ti mai pese de ceea ce cred cei din jur! happy