| retro a întrebat:

Am un prieten care se comporta foarte urat uneori si cateodata nu e asa, vreau un sfat, cum sa ma comport cu el, de exemplu: pentru un moment numai vorbesc cu el

2 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Are si el problemele lui.incearca sa il intelegi. vorbiti, poate iti spune ce se intampla cu el. daca nu.incearca sa nu mai vorbesti cu el un timp ca sa'si dea seama ca gresestewinking

Abh
| Abh a răspuns:

Te hotarasti daca vrei sa-l mai ai ca prieten. Daca da, vorbesti cu el si ii spui ce te deranjeaza. Daca nu, il ignori.