| 1992 a întrebat:

Am un prieten de 8 luni, eu implinesc 18 ani in toamna si el 17, si vrem amandoi sa ramanem impreuna, sa ne logodim la biserica dar aceasta consta intr-un juramant pe care mi-e frica sa nu-l inca-l intr-o zi...adica daca ma logodesc cu el trebuie mai tarziu sa ma si marit si mi-e ca unul dintre noi sa nu-si schmbe gandirea si sa nu mai vrem sa ne casatorim.
In ultimul timp am visat colegi, am visat destul de des si inseamna ca e o lectie de viata pe care trebuie sa o aplic, mi-e sa nu fie legat de asta :-s.
As vrea sa ramanem impreuna si in aceeasi stare big grin, ce sa facem? big grin

Răspuns Câştigător
| ra7ul a răspuns:

Poi in primul rand 8 luni nu ii perioada chiar foarte lunga dar daca le-ati petrecut mai tot timpul impreuna da, altfel as zice sa nu te grabesti. Si pe ideea ca ti'e frica ca nu o sa fie la fel iti zic un singur lucru "Daca nu risti in viata nu castigi multe" asa ca daca tu ai incredere in tip si va iubiti si toate bine si frumoasa nu vad motiv sa nu va si casatoriti intr-o zi.Bafta pentru orice decizie iei!

4 răspunsuri:
| Mirela a răspuns:

De 8 luni, pfu mai asteapta. Uite gandeste-te asa : de ce sa te legi la cap cu ceva care nu te doare?[Mediteaza ceea ce ti-am zis eu] Ai o varsta mult prea prageda pentru a face pasul acesta, ai timp toata viata sa te casatoresti, fa-le pe toate la timpul lor >big grin

| Alina a răspuns:

Daca tu consideri ca e mai bine sa ramaneti ca si acum spune-i si lui. Nu conteaza cand va logoditi, ci sa va respectati si iubiti in continuare.

| Audrey. a răspuns:

Gandeste-te putin, sunteti de 8 luni impreuna, doar nu credeti ca o sa ramaneti impreuna o viata?
Propune-i sa ramaneti asa o vreme, ca totusi logoditul, respectiv casatoria, nu sunt chestii de luat in gluma, in joaca. Mi se pare destul de aberant sa te gandesti la casatorie de acum, nu mai suntem in secolul al XVI-lea si mai sunt baieti pe lumelaughing.

| 2696 a răspuns:

Eu personal cred ca toate problemele vin cand te casatoresti...deci daca va iubiti puteti sta si fara casatoriewinking