| DiamanteleSeSparg a întrebat:

Am un prieten imi este ca un frate, el mereu imi da mesaje ca"mi-e dor de tine surioara mea, vreau sa vorbim", spune ca sunt o fata diferita, foarte frumoasa, ca tine si la mine si la fostul meu prieten care este colegul lui de banca.eu cred ca totusi tine mai mult decat ca la o sora. oare sa ii fie teama de fostul meu prieten, rusine sau e prea timid.cum pot sa il testez fara sa-l intreb pentru ca mi-e rusine ca daca nu e asa? dati-mi niste teste de care el sa nu se prinda. daca chiar tine mai mult decat atat la mine?

Răspuns Câştigător
| Elena3_7266 a răspuns:

Uite poti sai dai intrebari cum ar vrea sa fie iubita lui(caracterul,infatisarea) si daca te descrie pe tine inseamna ca poti singura sa-ti faci concluzia (adica el simte ceva pentru tine)... aceasta intrebare poate sa fie chiar si o tema de discutie si poti sa scoti din el mai multe;;;;;; dar pe de o parte nu iti pare straniu ca el asa iti spune si este colegul de banca cu fostul tau, poate fostul tau te testeaza sau poate e o joaca, poate vrea ceva sa afle de la tine...vezi si tu, iti doresc SUCCES.

1 răspuns:
| Iuliiia a răspuns:

Hmm.ai putea, in cazul in care esti inca prietena (amica) cu fostul tau prieten, sa-l rogi sa-l intrebe pe colegul lui daca tine la tine mai mult decat la o 'sora'.Sau daca nu...nu stiu sincer, cred ca as ruga o prietena sa il intrebe.Si cred ca ar fi o idee buna daca l`ai intreba chiar tu.Nici eu nu as avea tupeu.dar.mi-as face curaj.I`as spune ceva de genul` :Auziiblushing.tu te`ai gandit vreodata la noi doi fiind mai mult decat prieteni?"si daca el spune ca nu atunci i`as spune "da, asa ma gandeam si eulaughing", si daca spune ca da. atunci l`as intreba daca ar fi o idee buna.Cam asta as face eu. Sper ca te-am ajutat kiss