| haka a întrebat:

AM SI EU O PROBLEMA.Sunt clasa a 8 si imi place de o fata din clasa.Ba chiar stau si cu ea in banca.Eu sunt cam timid.Cum aflu daca si ea ma place, si daca ma place cum sa o intreb daca vrea sa fie cu mine? Va rooggg mult autatima funda plus vot

Răspuns Câştigător
| oksomebodyok a răspuns:

Pai trebuie sa-i arati dragostea prin diferite fapte(condu-o acasa,ajuta la diverse lucruri)aratai intr-un mod subtil ca iti place de ea (trimitei biletele in ora,fa-o sa rada)si aratai ca nu esti un oarecare,adica sa fi putin rebel .Sper ca ti-am fost de ajutor.

7 răspunsuri:
| Binevoitor a răspuns:

Salut

E cam dificila treaba, daca esti timid. Fetelor nu le plac baietii timizi, le plac baietii curajosi cu incredere in ei care le fac sa se simta bine. Dar nu-i nici o problema si tu poti deveni unul dintre ei. Iti spun ce sa nu faci :). Sa nu cumva sa ii spui ca iti place de ea sau ca o iubeisti, pentru ca nu vei rezolva nimic. De ce? Cand ii spui la o fata ca iti place de ea, te oferi pe tava, si ea o sa stie ca te are la degeteul mic. Trebuie sa incerci sa fi interesant sa o faci sa rada, sa se simta bine. Sa nu ii faci mofturile de fetita rasfatata, arata-i ca ai viata ta, si ca ai lucruri mult mai intresante de facut. De ce? Pentru ca atunci cand faci asta demonstrezi ca esti barbat si o faci sa se intrebe "ce imi lipseste mie, de el are alte lucruri mai interesante de facut?". Cand glumesti cu ea incearca sa o atingi cu mana pe spate pe umar pe mainile ei, fetele se simt confortabil cand sunt atinse, se simt protejate asa se creaza atractia.

Aici ai un articol despre atitudinea pe care trebuie sa o ai :
http://www.succesdublu.ro/ghid-de-atitudine-pentru-barbati/

Deci tu trebuie sa o faci pe ea sa ii placa de tine, da sa stii ca daca o sa ii faci mofturile nu o sa o faci sa ii placa de tine. Incearca sa fi putin indiferent comporta-te normal cu ea. Nu o ridica in slavi pentru ca e un om normal si ea. Odata ce o crezi printesa sau "lumina ochilor tai", tu esti sub nivelul ei. La ce fata i-ar place sa stea cu un baiat sub nivelul ei? De fapt, la ce fata iar place sa stea cu un pampalau? Trebuie sa fi egal sau deeasupra nivelului ei. Atunci ea te va vedea interesant si atunci vei incepe sa creezi atractie. Cum poti sa fi deasupra nivelului ei? Arata-i ca ea e o fata normala, fi putin arogant glumeste cu ea, fi indiferent nu te duce unde merge ea las-o libera nu fi dupa fundu ei. Incearca sa o faci sa rada prin aroganta, daca esti arogant cu ea si ea zambeste esti pe drumul cel bun. Exemplu spune-i, daca stai cu ea in banca:"Deci daca ma mai atingi, trebuie sa imi dai 5 lei pe fiecare atingere". Nu o intreba daca vrea sa fie cu tine, incepe sa te cunosti mai bine cu ea vorbiti fa-o sa se simta bine prin glume. Dupa ce o cunosti mai bine si vezi ca incepe sa aveti o relatie cat de cat, roag-o sa te scoata la un suc. Deci ea pe tine sa te scoata la un suc. Asa areti ca tu esti cel dorit, si e si mai amuzant, diferit si interesant decat vechea "Vrei sa iesi cu mine la un suc?". A si era sa uiti niciodata sa nu o ii ceri ei voie ex: "Imi dai pixu te rog frumos?", spune-i direct arata-i ca esti sigur pe tine si sti ce vrei spune-i: Am nevoie de pixul tau, Dami-l te rog; sau: "Vreau sa iesim la o plimbare in parc" si nu "Vrei sa iesim la o plimbare in parc?" Nu o lasa pe ea sa fie cea care decide tu decizi, asa face un barbat adevarat. Fara semnu intrebari tine minte.
Daca vrei mai multe detalii, zi-mi :).

| DanutSsZza a răspuns:

Pai, baga-te ca ea in vorba, castigai iubirea si increderea, si dupa aia ii zici ca tu o cam placi, si o intrebi daca si ea pe tine.Si daca zice ca daaa... ii zici daca ar vrea sa fiti impreuna. Si daca zice ca nu stie, o intrebi cat timp de gandire ii trebuie, si o lasi sa se gandeasca. Toate astea se pot vorbi la tell, pe mess, facebook... daca esti cam timid big grin! Sper ca te'am ajutat cat de cat. Funda?

| radugolgolut a răspuns:

Toata treaba ii tupeul, de ex in tiimp ce profesoara va preda tu nu scrii te uiti la ea incepi sa ii pui mana pe picior o mangai frumos pe spate si chesti din astea te uiti frumos la ea ii zambesti si daca te place si ea o sa mearga sigur metoda astasi daca esti timid uita de asta fa-o pe ea sa se simta timida in preajma ta(ii garantat 100%)si vreau o funda

| Tinusikk a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa te oferi sa o conduci dupa lectii))
incercind sa vb despre chestii mai personale ))
are prieten sau de genul :simpatizezi pe cineva?
si daca raspunsul e pozitiv ai toate sansele))
baftaa=*
eu cred in tine=)

| haka explică:

Poi o las sa stea cu picioarele pe mine etc rade o ajut cu ce are nevoie.Nu are prieten si simpatizeaza pe cineva

| haka explică:

Simpatizeaza pe cineva si nu nu are prieten

| VallentinD a răspuns:

Pai o inviti la un suc dupa scoala. sau cand doresti tu. si incepi sa ii spui ce simti pentru ea etc. si apoi intreab-o daca ii place de tine si daca o fi ceva intre voi 2 big grin sper ca te-am ajutat tongue