| Alina894 a întrebat:

Am un spray cu piper dar ma gandesc ca l-as putea folosi incorect. In ultimul timp sunt amenintata de o persoana in mod constant. Are un capacel deasupra, trebuie sa ridic capacelul, sa agit si dupa aia sa apas?

2 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Exact ...este un simplu spray pe baza de aerosoli si il folosesti ca atare!
Ai mare grija in ce zona trimiti jetul pentru ca au fost nenumarate cazuri cand din graba sau panica s-au stropit singuri cu el laughing

| miyhaiboss a răspuns:

Trebuie sa agiti sa ridici protectia si sa apesi pe declansator si daca dai sa ii dai la ochi