| anonim_4396 a întrebat:

Am vazut ca si aici pe chat oamenii se cearta, ca si la mine acasa. Un user cu numele gabriela mi-a spus ca fac pe victima pentru ca tata ne maltrateaza si pentru ca bea. Cei care nu au certuri in familie oare cred ca nu exista asa ceva? Daca ati avea un prieten care isi maltrateaza familia ce i-ati spune tata nu pare rau daca vorbesti cu el dar asta pentru ca vrea sa para educat.

4 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

Bună, Daniela. Tristă povestea ta. Nu am certuri în familie, dar ştiu sigur că există! Ai spus că tatăl tău bea. Şi soţul mătuşii a băut mult într-o vreme şi o bătea... Gabriela? Nu o cunosc, dar sunt convinsă că nu e rea, poate avea şi ea o stare neplăcută... Multă, multă sănătate! Sper să se rezolve! Te pup, o zi bună în continuare. sad

| baru a răspuns:

Nu-ti fa probleme Cunosti zicala cel cu burta plina nul crede pe cel flamand? Aasa este si aici cei care nu au probleme nu-i cred pe ceilalti Astea sunt probleme des intalnite in famili De acea nu este bine sa luam in deradere pentru ca nu se stie niciodata Este rau ca noi suntem la mijloc si trebuie sa acceptam anumite apucaturi pentru care noi nu avem nici o vina Pa

| Frogie a răspuns:

Si eu am trecut prin asta cand eram mica. Tatal meu era un betiv, ajungea acasa ma batea si pe mine pe mama mea. Mama nu a mai putut indura, si-a luat inima-n dinti si a divortat! Sa stii ca ma bucur ca a facut pasul acesta, pentru ca nu mai puteam trai sub acelasi acoperis cu el fara sa exista scandal, certuri, bataie; cu toate ca mi-as fi dorit sa fim o familie unita. Dar vezi si tu, nu se poate pentru ca bautura fura mintile! Eu inca mai tin legatura cu el, dar m-am saturat sa tot il sun si sa ma injure; asa ca evit, si il sun doar de sarbatori si de ziua lui de nastere! Am incercat sa=i explic in toate felurile ca nu e bine ce face, ca isi distruge sanatatea, ca isi pierde prietenii... si-a pierdut familia, nu mai era nimic! Nici loc de munca nu mai are, locuieste la tara la bunicii mei si traieste din pensia lor! Nu stiu ce sa-i mai zic sa inteleaga; am fost mereu alaturi de el, dar m`am saturat sa incerc sa-l schimb iar el sa`si bata joc de mine si de mama! sad

| gangstarap a răspuns:

Nu ma bag