| Denisa00002 a întrebat:

Intr-o seara am ajut un vis care m-a facut sa ma gandesc continuu la el.Este cam mare si o sa vi-l povestesc in detaliu tot ce imi amintesc.Va rog sa nu radeti:Eram intr-o pestera cu niste oameni pe care nu ii cunosc si era un sarpe negru mare care ne alerga.Eu si cu o fata blonda am fost singurele care am scapat.Dar pe acea fata a inghitit-o si nu stiu cum,dar o puteam vedea inauntrul lui, se facuse acel sarpe asa...transparent.Am reusit sa ies din acae pestera si pana sa vina sarpele iesirea aceea de afara se acoperise cu un geam.in jur era o campie.Doar un zid foarte gros in care era pestera.Pe acea campie erau muuulti oameni si o ruda de-a mea.Sarpele a spar geamul cu capul iar un ciob i-a ramas infipt in gat.Alt ciob i-a ramas si fetei tot in gat.Apoi el se facuse din nou negru la culoare,mai deschis. Dupa ce a spart geamul, nu iesea.In fata lui, la iesirea din pestera era o ruda de-a mea.A ridicat ambele maini si el a iesit.Eu am gasit o patura pe jos.M-am inveli cu ea, am lasat un loc liber unde puteam vede cu un ochi in rest eram invelita toata.Auzeam tipete de oameni si pe jos alergand, prin particica aceea care lasasem sa vad cu un ochi. Apoi era liniste.Am vazut cum sarpele se uita la mine pe unde vedeam si eu oamenii fugind. Apoi el a plecat si eu am astupat si acea particica.Era liniste iar.Am ridicat putin patura si eram intr-o casa cu 2 camere.Mi se parea cunoscuta.Sarpele era in spatele meu.M-am ridicat,a venit langa mine,nu stiu cum.dar l-am rugat sa nu ma muste,ci sa ma inghita, ca pe fata aceea.I-am spus ca nu voi incerca sa fug fiindca gandeam oricum ma prindea.L-am rugat sa nu ma doara daca ma inghite.Pe acea fata o inghitise iar atunci cand o vedeam era vie.In fine, dupa ce l-am rugat mi-a zambit intr-n fel.nu stiu.privirea aceea nnu o pot uita... apoi a fugit.M-am dus in cealalta camera,nu stiu de ce, dar il cautam.A aparut si m-a muscat de mana.Nu ma durea.Nu imi curgea sange. Apoi nu stiu,cred ca ma facusem sarpe,ca uneori,imi aparea o imagine cu un sarpe mic verde,ca in vis eu credeam ca sunt.
Apoi m-am trezit la scoala,om,cu sarpele fugind dupa copii pe holuri,ii vedeam pe unii jos,plini de sange,morti, auzeam tipete dar nu ma miscam de acolo.Langa mine am vazut 2 fete pe care le cunosc. Sunt din clasa mea si stam in fiecare zi in pauze. Sunt ca si cele mai bune prietene ale mele in realitate.Acum ne intoarcem la vis.Deci erau acele 2 fete. Voiam sa ii spun sarpelui sa nu le faca lor nimic si tocmai atunci a venit el la mine.L-am rugat sa le lase pe ele si nu stiu cum, eu am inteles de la el ca a zis sa le duc in cabinetul medical de la scoala.Acolo erau niste fete de la o clasa si profesoara lor(le cunosteam fetele.In realitate)Profa lor nu stiu cum dar stia ca m-a muscat acel sarpe, voia sa faca niste teste iar eu am fugit. Dupa mine si cele 2 prietene.La usa scolii au aparut acele fete din cabinet care se bagase in fata iar eu am muscat-o pe una de umar si apoi am fugit.Eram singura.pe drum. Apoi am vazut intr-un lac, o fata cu parul lung si negru.Era cu spatele la mine.Nu i-am vazut fata.AM intrat si eu in apa,m-am dus la ea si cand s-o ii pun mana pe umar.cum as fi vrut sa se intoarca sa ii vad fata, m-am trezit.
Ce poate sa insemne? Ma gandesc ca acel sarpe nu mi-a facut nimic.Privirea aceea-nu mint-chiar nu mi-o pot scoate din cap...
Ce poate sa insemne?
P.S - NU m-am uitat la filme cu serpi sau de groaza in ultima vreme.In ultimele luni.Nu mi-a ramas niciiunul in minte.

2 răspunsuri:
| BogDaNuTzXD a răspuns:

Probabil nu inseamna nimic, probabil ca te gandeai in continuu la ceva infiorator sau la vreun sarpe si subconstientul tau a actionat in timp ce dormeai.

| andrada12345678910 a răspuns:

Nu trebuie neaparat fiecare vis sa insene ceva! big grin