| ValentySHINee a întrebat:

Anul acesta am fost la tabara si mi-am facut un prieten de 16 ani, iar eu am 13. El mi-a spus ca ma place si mie tot de el imi place..Cum as putea vorbi cu el cind ne vom vedea in oras sau cind vom vorbi pe sms, si despre ce sa vorbim? Funda si vot pentru un raspuns de folos!:*

Răspuns Câştigător
| Alexxxxx1 a răspuns:

Pai asta nu e problema prea mare daca sunteti rusinosi, si eu is baiat si is rusinos, dar asta nu ma impiedica sa vorbesc cu o fatahappy
Deci ar trebui sa va cunoasteti mai bine la inceput, iesiti odata in oras cu gasca,cu cativa prieteni ca sa va cunoasteti mai binewinking
Discutati despre ce va place, hobiuri comune, de ex: mie imi place baschetul, am o prietena si ei ii place, am vorbit putin si am,, iesit,, intr-o zi la un teren ca sa o invat sa joace mai bine baschetlaughing a fost inceputul...
Sau un alt ex: mie imi place poeziahappy si ei, i-am aratat niste creatii de-ale mele si ea deala ei, am discutat putin si de acolo totul a fost de la sinehappy discutiile au curs si au trecut 8 ore fara sa-mi dau seama(veneam acasa dintr-o tabara)...
Daca tu ca fata esti timida de fel, ai un avantaj din start:baietilor le plac fetele timide,mai ales miewinking
Incearca sa discutati cat mai deschis,nu va bagati la sex! nu e pent voi!
Si cel mai important sa fi sincera cu el, incearca sa vorbiti la inceput la tel, pe mess, facebook, si dupa o saptaman iesiti in oras cu gasca, daca va fi ok el iti va cere o prima intalnire, iar daca e timid, ti-o va cere mai incolo nu chiar atunci... trebuie sa-si faca curajwinking
Sper ca te ajuta cu cvwinking

7 răspunsuri:
| maria999 a răspuns:

Vorbiti despre pasiunile voaste si incercati sa va cunoasteti mai bine. Daca va simpatizati reciproc poate ca veti avea o relatie.

| ValentySHINee explică (pentru maria999):

Mersihappydoar ca problema este ca suntem foarte rusinosibig grin

| ValentySHINee explică (pentru Alexxxxx1):

Woowww.un sfat excelet..mersi mult!:)Doar problema e ca diferenta dintre noi este de 4 ani, adica eu am 13 iar el va impilini 17..asa ca nu stiu cum sa comunic cu el:Dam o poveste foarte lunga cu el...:D

| Alexxxxx1 a răspuns (pentru ValentySHINee):

Crede-ma in cazul iubirii varsta nu conteaza chiar deloc...
Trebuie doar sa va simtiti bine impreuna, atatwinking

| Alexxxxx1 a răspuns (pentru ValentySHINee):

Pai asta nu e problema prea mare daca sunteti rusinosi, si eu is baiat si is rusinos, dar asta nu ma impiedica sa vorbesc cu o fatahappy
Deci ar trebui sa va cunoasteti mai bine la inceput, iesiti odata in oras cu gasca,cu cativa prieteni ca sa va cunoasteti mai binewinking
Discutati despre ce va place, hobiuri comune, de ex: mie imi place baschetul, am o prietena si ei ii place, am vorbit putin si am,, iesit,, intr-o zi la un teren ca sa o invat sa joace mai bine baschetlaughing a fost inceputul...
Sau un alt ex: mie imi place poeziahappy si ei, i-am aratat niste creatii de-ale mele si ea deala ei, am discutat putin si de acolo totul a fost de la sinehappy discutiile au curs si au trecut 8 ore fara sa-mi dau seama(veneam acasa dintr-o tabara)...
Daca tu ca fata esti timida de fel, ai un avantaj din start:baietilor le plac fetele timide,mai ales miewinking
Incearca sa discutati cat mai deschis,nu va bagati la sex! nu e pent voi!
Si cel mai important sa fi sincera cu el, incearca sa vorbiti la inceput la tel, pe mess, facebook, si dupa o saptaman iesiti in oras cu gasca, daca va fi ok el iti va cere o prima intalnire, iar daca e timid, ti-o va cere mai incolo nu chiar atunci... trebuie sa-si faca curajwinking
Sper ca te ajuta cu cvwinking

| Maxim96 a răspuns:

Vrbiti despre orice, pasiuni comune daca aveti, viata, dragostebig grin

| adry2001 a răspuns:

Nu trebuie sa inveti ce sa zici cand vorbesti cu o persoana.Este de ajuns o simpla intrebare cum ar fi "Care-i animalul tau preferat?" sau "Ce faci in timpul liber?", sti tu chestii de genul, iar ideile o sa curga pornind de la o simpla intrebare. O sa vezi ca e mai simplu decat credeai. nu te mai stresa cu ce trebuie sa zici. bafta! funda? apropo uite un mic sfat: daca nu face el primul pas fa-l tu deoarece baietii sunt mai rusinosi decat par, chiar daca spun ca nu sunt.

| Pity0808 a răspuns:

Trebuie sa vorbiti despre preferintele voastre, ce va place sa faceti in timpul liber, intr-un cuvant, sa va descrieti, astfel o sa va cunoasteti mai bine si cu timpul o sa formati un cuplu din moment ce va cunoasteti foarte bine.Incearca sa fii surprinsa de orice raspuns al lui. Daca vorbiti prin SMS, vorbiti despre ziua aceea(ce ati facut), vorbiti despre urmatoarea zi ce o sa faceti sau daca o sa va intalniti.Incearca sa folosesti cat mai multe cuvinte "dulci(frumoase)" ca sa il atragi mai mult si sa te placa mai mult.Si la sfarsit este recomandat sa folosesti cat mai multe emoticoane gen "pupici" si sa-i spui "te pup", o sa-ti raspunda cu acelasi mesaj.Este recomandat sa va si sarutati(pupati). Funda?