| smari a întrebat:

Imi place de un tip si nu prea stiu cum sa-i spun. Sunt pusa in postura de a alege intre a vorbi eu cu el sau cel mai bun prieten si nu stiu ce sa fac. Vorbim prin sms-uri am dormit la el acasa ne intalnim oras dar nu sunt sigura ca si el simte ceva pentru mine. De aici si unele retineri. Ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| mariaw a răspuns:

Nu folosi intermediari. Vorbeste direct cu el si iti va aprecia sinceritatea. Iar daca nu-ti impartaseste sentimentele, macar nu o sa te mai framanti cu gandindu-te ce simte el pentru tine.

3 răspunsuri:
| myha a răspuns:

DA. Cel mai bine este sa ii dai de inteles ca il placi. Poate cu timpul isi va da seama ca ceea ce simti pentru el nu este o simpla prietenie.

| Alexandra_1264 a răspuns:

Cred ca Ioanaw si harciog au fost atat de directi incat nu ar mai fi nimic de adaugat! pup:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Discutie sincera si la obiect.