| OSimplaFata29 a întrebat:

Buna happy de curand mi-am facut un prieten... imi puteti spune ce as putea sa vorbesc cu el adica despre ce sa vorbim happy P.S. ne-am cunoscut in tabara... daca va ajuta cu ceva. cel ma bun raspuns primeste fundita

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Puteti incepe sa vorbiti despre niste intamplari din tabara(mai amuzante,si mai putin amuzante),dupa care usor,usor abordati subiecte actuale:muzica noua,o carte pe care o cititi,ultima moda in materie de blugilaughing,ce va place si ce nu,care sunt dorintele voastre in viata, etc., etc.
Si oricare ar fi subiectele de discutie, incercati ca prin ele sa va cunoasteti cat mai bine, si in felul acesta sa construiti o prietenie frumoasa si de durata.

6 răspunsuri:
| ank a răspuns:

Daca ne intrebi pe noi ce sa vorbesti cu el e clar ca nu va potriviti

| Spartanul07 a răspuns:

Pai a-ti putea vb despe o carte sau un fil, despre scoala, daca joaca vreun joc, (gen meti2, counter, LOL, sau altele). ati putea vorbii chiar despre tabara ca ce fain o fost etc.

| neutrino a răspuns:

Daca ti-ai facut un prieten inseamna ca ai ce vorbi cu el. Daca nu, nu!

| AndyLavy a răspuns:

Pai depinde cati ani ai tu..si el. intreaba-l ce ii place sa faca, ce pasiuni are, pune-i intrebari despre el, si povesteste-i si tu despre tine... ca doar asa va puteti cunoaste mai bine, si de aici decurg mai multe subiecte de discutie. Nu iti pot spune altii ce sa discuti cu o anumita persoana, lucrurile astea vin de la sine...depinde de tine si de persoana respectiva. Succes

| BLeur a răspuns:

Bună.

Dacă nu ai nimic în comun cu el şi nu aveţi ce vorbi o să vă plictisiţi unul de altul şi nu prea o să aveţi o relaţie.
Povesteşte-i ce ai făcut în ziua respectivă, dacă ieşiţi împreună, şi dacă ieşiţi pe unde mergeţi etc.
Ai grijă să nu-l pierzi.

Dacă mai ai nevoie de vreun sfat, dă-mi add : d3l3t3r98

| Soowhaat01 a răspuns:

Gasiti ceva in comun. intrebal ceea ce ai place. Daca iti place si tie puteti vorbi despre acel ceva. De exemplu: "Iti place Twilight?" Sau "Iti place sa faci sport?" sau intrebari de genul asta.

Succes!