| 12Hsgsvu12 a întrebat:

Anul acesta susțin examenul de maturizare, bacalaureat.Am multe emoții, nu știu ce să fac..Invat pe fiecare zi circa 2 ore,dar nu simt nici-o schimbare ca m-am deșteptat peste noapte. Am luat în simulare 2, 90 la mate și 5 la romana și 2 și ceva la proba la alegere. Oare exista șanse sa iau bacu'? Din punctul meu de vedere, pot spune ca simularea a fost complicata pentru nivelul nostru"mediocru"...

1 răspuns:
| 120bulevard a răspuns:

Pui mana si inveti intens, pentru nivelul tau ti-ar trebui macar 4-5 ore pe zi de invatat ca sa iei un 6 tras de urechi. 2 ore nu sunt de ajuns pentru a studia la un examen de acest calibru. Regleaza-ti programul in asa fel incat sa ai timp de invatat. Mai ai 3 luni, dai bice.