| Gymy a întrebat:

Pai... eu daca intru la facultate la cu taxa pot anul urmator sa intru la fara taxa ( adica primul an il platesc) daca am note mai mari decat ceilalti?

1 răspuns:
| eualina a răspuns:

In general da.dar depinde de la facultate la facultate.in general trebuie sa ai o medie undeva peste 9 si nici o restanta.in cazul asta poti intra in anul 2 la fara taxa.sau ti se poate face o reducere de la taxa.totul este in functie de regulamentul fiecarei universitati in parte