| pinkdiva a întrebat:

Anul trecut am fost cu C. la mare. Am plecat de acasa ca niste prieteni foarte buni, insa acolo am ajuns sa fim impreuna. Cand ne-am intors, am mai ramas impreuna cam doua saptamani si ne-am despartit pe motiv ca nu ii dau ceea ce are el nevoie si ce isi doreste de la mine. Anul acesta am fost iar la mare cu C., insa de data aceasta nu am mai vrut sa se mai intample nimic intre noi. Bineinteles ca am ajuns sa fim din nou impreuna dupa ce a insistat cam 3 seri pana sa reuseasca acest lucru. Acum ca ne-am intors abia ne mai vorbim, ceea ce nu mi se pare normal. Am incercat sa discut cu el insa nu se poate. Ce pot sa fac in continuare astfel incat sa ne pastram macar prietenia? (facem parte din acelasi grup de prieteni de 3 ani)

Răspuns Câştigător
| inesa_4773 a răspuns:

Insista macar la faptul ca sa ramineti amici, dar daca nu vrea lasa-l o perioada sa se mai gindeasca, dar cel mai bine prefate ca nu-ti pasa de el...si lui ii va fi interesant de ce tu ai asa comportament si o sa incerce sa comunice cu tine pentru a afla de ce s-a schimbat asa mult comportamentul tau. Sper ca te-am ajutat.Bafta!

1 răspuns:
| Vlad93 a răspuns:

Pai nu stiu, te foloseste si este nesimtit macar sa ramanti amici. Vorbeste cu el dar sa nu fi insistenta, daca nu vrea sa te asculte iti zic sa il lasi in drumul lui o perioada.