| maiabia1995 a întrebat:

Anul trecut am fost cu un baiat de la scoala si a fost foarte frumos cat am fost impreuna, apoi ne-am certat urat de tot si o perioada nu am vorbit. Cand ne-am cerut scuze si am devenit amici mi-a spus ca a plans dupa mine. straight face El e foarte timid si acum imi place din nou de el si am incercat sa vorbesc cu el mai mult dar e foarte distant. Nu stiu ce sa mai fac. Am incercat sa ma bag in seama si sa mai vorbim, dar nu prea merge si daca trece pe langa mine imi zambeste. Ce sa fac? Sa ii spun ca imi place de el sau?

Răspuns Câştigător
| emy_8408 a răspuns:

Eu cred ca el a suferit mult, daca zici ca a si plans dupa tine, probabil ca ii e frica sa se apropie din nou de tine vezi u cred ca vrea sa puna o bariera intre voi, nu cred ca stie nici el cum sa reactioneze, ii e frica sa nu sufere din nou sau el fiind mai timid poate nu are curajul sa iti spuna ca inca mai tine la tine, poate crede ca u vrei sa fi doar amici, asa ca ii poti spune ca iti place de el.

7 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Da, spune-i ca il placihappy.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cred ca este indecis, incearca sa vorbesti mai des cu el, in felul acesta se va decide mai repede.

| gigiro a răspuns:

S-ar putea sa-l fi ranit foarte tare, cred ca-i este teama sa se implice din cauza unui nou esec. tu trebuie sa-i demonstrezi ca te-ai maturizat

| babygyrl a răspuns:

Alta solutie nu ai decat sa ii spui ca il placi. Poate ii un pic cam greu sa ii spui unui baiat ca il placi da daca nu e alta solutie nu ai ce face. Pt. fericire incerci orice!

| Dj Zozo a răspuns:

De fapt... poti sa ii lasi de inteles ca il placi.
Daca are hi5, poti sa'i dai commuri, sau pur si simplu intreba'l ce s'ar intampla daca v'ati impaca!happy
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa il ajuti sa-si dea seama ca nu vrei sa-l ranesti din nou, fa-l sa aiba incredere in tine

| SanCri a răspuns:

Incearca prin ai cere iertare, dar fii mai realista si mai sincera ca el sa poata simti asta din privirea ta, sa citeasca durerea pe buzele tale cu care rostesti aceste cuvinte ...si vezi reactia lui apoi daca incearca sa evite o convorbire deschisa pe aceasta tema spune-i ca il placi si ca ai gresit facind pasul acela ...nu te sfii sa spui sentimentele tale, daca tea iubit atit de mult incit a plins din cauza ta atunci o sa te ierte si o s fiti impreuna