| zitiala a întrebat:

Aparatul dentar mobil se poarta si noaptea? Am fost la 2 dentisti diferiti si unul mi-a spus ca da iar altul ca nu.

Răspuns Câştigător
| Mangustă a răspuns:

Am avut acum câțiva ani și da, se poartă și noaptea. De fapt de poartă cât mai mult posibil, iar pe timpul nopții e recomandat pentru că nu îl mai scoți/miști când mănânci.

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Verisoara mea a avut acum ceva timp aparat dentar mobil, si ea il purta doar noaptea si cand statea doar in casa ( nu il lua niciodata la scoala sau cand iesea pe afara).

| frostxtq a răspuns:

Cred ca e optional, daca vrei il porti, daca nu nu. Depinde cum il suporti.

| emmaemilia a răspuns:

Nu, am avut aparat dentar si nu e necesarsa-l porti si noaptea