| 123456778910 a întrebat:

Ar merge o relație daca eu sunt mai mare ca ea 5 ani?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde câți ani aveți

| Ofiintă a răspuns:

Nu este o diferență colosală.
Nu "trebuie" neapărat să aveti aceași vârstă.
Ar merge, dacă ne raportăm strict la diferența de vârstă. Insă, pe lângă asta, există și altele.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt două întrebări cu care rezolvi, dacă nu toate, dar foarte multe lucruri în viață.
Ce vrei?
De ce vrei ceea ce vrei?
Așa că, răspunsul la întrebarea dtale, este, ce vrei cu fata aceea?
De ce?
Dacă clarifici asta, o să vezi că nu diferența aceasta de vărstă nu este aceea care ar face să meargă sau nu relația.

| Floridori a răspuns:

Ar merge daca ea are 31 si tu 36 dar nu ar merge daca ea are 14 si tu 19.
Depinde pe ce tronson de varsta incadrezi diferenta.
In rest, nu conteaza atat de mult varsta fizica ci potrivirea in gandire, idealuri si valori.