| crival2080 a întrebat:

Are cineva idee cum instalez jocuri pe windows 8 si ce jocuri merg pe el? DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| vasibbv a răspuns:

Salut Din cate am vazut si citit merg jocurile pe windows 8 prin poweriso si daemontools La unele jocuri iti va cere sa-ti dezactivezi anti-virus-ul si Firewall software. Uite aici un tutorial
http://www.youtube.com/watch?v=UF2WgrOvHSM
Sa-mi spui daca te-a ajutat si poate merita si funda. :D

| crival2080 explică (pentru vasibbv):

Ar putea merge...eu am incercat cu GTA IV si imi ramane blocat de la inceputul instalarii adica incarca 2 % si in rest nimic. Mersi oricum de ajutor.

| vasibbv a răspuns (pentru crival2080):

Cu placere.
happy

5 răspunsuri:
| AliveOne a răspuns:

Le instalezi ca si pe xp
Merg aproape tot atatea cate merg si pe xp

| Catalin_Butoiu_1979 a răspuns:

Mie imi merge orice joc
pe windows 8 pro

| Constantin_Daniel_Leonte_1996 a răspuns:

Daca imi tot zice ceva de direct x 9.0c... ce fac? ce trebuie instalat? ca directx 9.0c l.am instalat de 3 ori si tot nu merge laughing)! help please! laughing)