| Tudor7654 a întrebat:

Are oricine voie sa bea ceai de salvie? Daca nu, cine nu are voie?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Contraindicații:
Sarcină, alăptare, intoleranță la salvie.

| Bibi69c a răspuns:

Buna! O întrebare foarte buna! Ceaiul de salvie poate fi consumat de oricine.Are foarte multe beneficii. Ajuta mult persoanele cu diabet, reduce nivelul de estrogen.Dar desigur nu se poate consuma in sarcina și la alăptare.Dar in rest, e de încercat, și are un gust foarte bun!

| Tudor7654 explică (pentru Bibi69c):

Dar cum e mai bine, asa la pliculete sau? Care te ajuta mai mult? Sau nu are importanta de care iei?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Tudor7654):

Recomandat ceaiul vrac respectand dozajul si cantitatea recomandatape cutie.
Cel la pliculet este procesat.