| Florynutzu29 a întrebat:

Are vreun sens viata fara persoana pe care o iubesc cel mai mult.
Nu ar fi mai bine sa pun capat suferintei prin care trec?

Răspuns Câştigător
| medgirl a răspuns:

Asculta,nu intreba asa ceva. Uite,viata e una,persoane dragi sunt mai multe,oameni, lucruri pentru care merita sa traiesti, oricit de greu nu ti-ar fi pe suflet.Acum te inteleg atit de bine,pentru ca la moment ma simt foarte rau spiritual,sunt cu moralul la pamint,dar totusi! Uite, depinde si cum ai pierdut aceasta persoana, sunt 2 variante-1 cind ea a plecat la altcineva si pur si simplu te-a lasat balta si 2 cind ea a plecat pentru totdeauna, acolo sus! Pentru a 2 varianta,intr-adevar suferinta e de nealungat, dar daca te afli in situatia 1, uita si nici nu te mai gandi la persoana respectica ca sincer nu merita.
Capul sus,fii tare!
Daca ai nevoie de cineva pentru a vorbi, a te descarca de emotiile negative, poti sa ma adaugi in lista de YM.Id-vyktorellu.
Bafta multa!

3 răspunsuri:
| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Pff. Stiu cum e :-

| EcstasyW a răspuns:

Stii nu te mai gandi la astea pentru mai bine nu stiu continui...

| Drax a răspuns:

Are sens. Sa`ti spun si de ce. Sti tu ca e vorba aceea : "Dupa femei si dupa autobuze sa nu plangi niciodata, pentru ca mai vin si altele." Gandeste pozitiv. Cat timp ai stat singur si ai suferit, cat ai incercat sa o readuci pe fata pe care ai iubit`o si pe care cred ca inca o mai iubesti, puteai sa gaesti o alta, care poate avea de oferit ceea ce avea si cealalta? Poate ca nu ti-am fost de ajutor cu raspunsul acesta, dar incearca sa gandesti mai amplu, sa vezi problema din afara cutiei! O zi buna in continuare!