| pinkystyleツ a întrebat:

As avea nevoie de un sfat. Dau funda. De la un timp sunt mereu trista,mereu nervoasa, imi vine sa plang mereu fara motiv ( doar gandindu-ma la anumite lucruri ) poate si faptul ca nu a fost mama langa mine tot timpul dar asta nu prea cred. Ma gandesc la notele de la scola, fostul prieten, actualul, falsi prieteni, tot tot. Cum as putea sa fac sa gandesc mai pozitiv?happy funda si vot.

Răspuns Câştigător
| alexcobain a răspuns:

In primul rand inceteaza sa te gandesti la alte persoane TU contezi..restul nu...la naiba cu fostul prieten..notele de la scoala se pot mari asta nu conteaza tu trebuie sa fii stapana pe tine, invata sa te apreciezi pune.ti in valoare calitatile...mie personal mi se pare deja o situaie cliseica problema asta cu nervozitatea si tristetea..majoritatea adolescentilor se confrunta cu ea.tu doar ridica capul cat mai sus si lasa problemele sa te ocoleasca! repet fii stapana pe tine! multa bafta!