| pactcudiavolita a întrebat:

As avea nevoie sa vb cu cinevasigh Sunt f complexata de felul cum aratstraight face. Desi prietenele mele zic ca sunt frumoasa restul lumii zice exact opusu si au dreptate:-Daca as fi frumoasa as avea iubitstraight face, ar intoarce baietii capu pe stada fara sa rada.Am fata plina de cosuri, cele mai multe negre:-s, nu pot sa ma privesc in oglindastraight face Sunt f slaba la 14 ani si 1.68 inaltime am 44 de kgstraight face va imaginati deja cum arat:-s sa nu mai spunem ca nu am sani aproape delocstraight face si am scoliozacrying Cu un sfat daca m-ati ajutasad

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Si atunci ramane intrebarea filozoficabig grinaca tu nu te iubesti, cum sa ai pretentia sa te iubeasca altcineva?thinking

| mgtow a răspuns:

Eu te ajut stai linistita.

| Th3eo a răspuns:

Nu trebuie sa iti pese de ceea ce spun altii. daca prietenele tale iti spun ca esti fumoasa asta inseamna ca ai persoane care tin la tine. nimeni nu este urat. fiecare este frumoas in felul sau. si eu am 14 ani 1, 57 si 40 kg. la un moment dat si eu eram complexata de felul in care arat dar ma trecut peste si acum am mai multa incredere in mine.

| freehugs a răspuns:

Nu trebuie sa fii asa. Uita-te in oglinda si descopera-ti alte calitati:un zambet frumos, niste sprancene frumoase, niste buze pline, admira-te pentru ca ai un abdomen plat pe care altele ar da orice sa il aiba.Nu-ti fa griji pentru asta, cosurile pot disparea daca te duci la un dermatolog si iti prescrie un tratament.Gandeste-te ca ai 14 ani de-abia acum incepi sa capeti rotunjimi, sa te mai ingrasi, sa iti mai creasca sanii, si pune mana si mananca bine, de fiecare data cand ti-e foame, si mai ales seara, fa-ti un program de "mancat" laughing. Si sa stii tu ca frumusetea interioara e mai importanta decat cea fizica, fii optimista, acum esti intr-o etapa de schimbare.

| daiana a răspuns:

Fiecare om e frumos in felul lui.
nu trebuie sa ai astfel de ganduri, nimeni nu e perfect
conteaza frumusetea intetioara nu cea exterioara.
poti sa fii miss daca nu ai cultura generata si nu ai caracter.

eu cred ca esti frumoasa.
cosurile trec, e perioada pubertatii, tot trec prin asta.
uite iti recomand un fel de masca
pui:
-scortisoara
-miere
amesteci si aplici in zonele cu cosuri.
o sa-ti treca. :*
nu asta e important acum, acum pe primul loc e scoala.
zii mersi ca nu ai vreun handicap, altii care au ce sa mai zica, sunt distrusi pe viata sad Doamne fereste.
deci te rog sa treci peste asta.
succes. love struck
si bafta.
sa nu-mi pierzi increderea in tine. :*

| Dariana a răspuns:

Daca tu nu te simti frumoasa nici ceilalti nu se simt bine in preajma ta. Orcine e frumos, deci absolut oricine are calilati si defecte. Sa fi frumoasa nu inseamna neaparat sa intoarca baietii capul pe strada dupa tine, sau sa nu rada. Poti fi frumos si in interior si asta conteaza cel mai mult.Si eu am acnee si puncte negre si nu ma cred urata. Vorbeste cu parintii tai si mergi la un dermatolog, daca nu vrei sa platesti ia. ti trimitere de la medicul de familie si du. te in spital la Dermatologie, o sa iti treaca cu ajutorul unui tratament. Faptul ca ai 1, 68 este bine poti folosi asta pentru a. ti scoate in evidenta calitatile fizice, o silueta formata si inaltimea. Poti cere ajutorul unui medic nutritionist cum sa te mai ingrasi, dar asta depinde de organismul tau sunt persoane care oricat ar manca nu se ingrasa. Faptul ca nu ai sani la 14 ani nu e nimicoh go onpana la 18-20 de ani ai tot timpul sa te dezvolti, stiu ca tu ai vrea sa ii ai mai mari, poti folosi sutiene cu push up pentru a da impresia ca ai sanii mai mari, dar ai grije poate influenta in rau cresterea sanilor, mai bine asteapta sa iti creasca ei de la tine frumosi si sanatosi.De asemenea si eu am deviatie de bazin ce aduce a scolioza si nu se observa, dar daca nu faci sport sau gimnastica de recuperare se va observa cand vei fi mare, mai bine du. te la spital sau mergi la sala la o persoana care stie cu adevarat ce. i de facut.Vezi daca faci putin efort gasesti o rezolvare la orice, mai greu dar merge cu ambitie.Si nu esti urata!:*Incearca sa. ti descoperi calitatile si atunci si lumea din jurul tau de va considera frumoasa!:XSucces si sper sa scapi de acest complex! O seara placuta!:*

| Scriiitoare a răspuns:

Mai intai ar trebui sa ne trimiti o poza cu tine...si nu mai fi complexata, trebuie sa mergi cu capul pe sus pe strada pentru ca esti desteapta :d

| Cookiee9712 a răspuns:

Dami id tau si vb pe messhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa vb iti las id meu|buzaroxana| am si eu 14 ani si stiu cum e sa ai fata plina de cosuri si puncte nerge. daca vb iti voi spune mai concret.intra pe id meu si asa o sa mai vb, te astept