| AnTiBioTic a întrebat:

As avea urmatoare intrebarebig grin
cum ar trebui sa fac pentru ai-i zice unei fete ca o plac.deoarece eu sunt ceva mai timidhappy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! -Prima oara iti zic sa nu-i spui nimic daca nu pare interesata de tine. De ce zic asta? Pentru ca daca la fata nu-i place de tine si tu mergi la ea:"Vrei sa fi cu mine?" Nu o sa reactioneze prea frumos si acest lucru te va dureahappy.
Deci prima oara asigura-te ca te place si apoi iti zic un lucru:
IA-TI INIMA IN DINTI si cand nu e cu nimeni, si nici tu, te duci la ea si o invi la o plimbare. Apoi vezi tu cum decurg lucrurile. Daca ele decurg bine si conversatia la fel-cere-i prietenia! happy

Sper ca te-am ajutat! happy
Bafta!

5 răspunsuri:
| ºPishcotº a răspuns:

Poi daca si ea iti da semne( adica se uita la tine, iti zambeste, iti vorbeste frumos, etc.), o poti invita la un suc, in parc. undeva unde sa fiti doar voi.doi.si-i spui ca-ti place de eahee hee... Dar daca nu prea va cunoasteti, te-as sfatui sa vorbesti cu ea pe mess, sa o cunosti mai bine( sa nu fie cu cineva sau sa-i placa de vreun tip, ca dupa o sa pici de fraier daca ii zici si ea iti spune ca nu te place, plus ca o sa te simti jenat), intra in anurajul ei, fa glume la care sa rada si ea. Deci numai fi timid:-p! Ai sa vezi ca vei reusi! Ceao:*!

| ladygaga a răspuns:

Daca n`ai curaj face2face poti pe mess.
Dar mai bine ar fi fata in fata pentru a`i vedea reactia, asa pe mess nu stii cum reactioneaza si`si poate bate joc de tine.

| raluk200 a răspuns:

Incepe cu niste simple si scurte complimente si daca vezi ca reactioneaza fata poti continua. Incearca si cu o discutie pe mess.

| eluboy13 a răspuns:

Pune pe altcineva sa ii bata apropo-uriwinking

| robycfr1 a răspuns:

Pai mai intai trebuie sa fiti doar amandoi intr-un loc si mai trebuie sa iti faci curaj. Poate o sa mearga totul bine, poate si ea te place.