| Beccaaa a întrebat:

As vrea sa dau la facultatea de actorie si as vrea sa stiu, cum este? Ma pasioneaza acting-ul si as vrea sa stiu este usor, greu, ce examene se dau, ce taxe se platesc, cati ani se fac.
Ce facultate imi recomandati? UNATC sau Hyperion?

1 răspuns:
| DevidALex a răspuns:

Buna,am auzit ca nu e este foarte usor,Si pe mine ma pasioneaza,insa nu foarte mult in comparatie cu alte pasiuni,si eu am cautat la mine in oras,insa nu am gasit cine stie ce,Nu e usor deloc,insa ce este usor in viata? Nu ne cade din cer pe gratis,trebuie sa depune eforturi,Taxele si anii pe care trebuie sa ii faci,ii gasesti pe website-ul facultati,fiecare facultate trebuie sa aiba unul, asa ca cauta in fuctie de orasul tau.
In acting iti dezvolti multe talente, limbajul trupului, mima, accente..etc etc,e destul de misto,cel putin pentru mine.
De examene pentru admitere,nu stiu nimic,insa sunt sigur ca nu trebuie,pentru ca pana la urma de aia vrei sa dai la acting,sa inveti,Daca am fi stiut actoria,ce rost ar avea sa mai dam? Deci,singurele examene pe care le dai sunt la final de ani, cand trebuie sa iti iei diploma, ca in oricare alt domeniu, Se poate sa dai anumite examene anuale, 1-2, depinde.
Oricum, in cazul in care vei da, bafta si mult succes! happy