| Alexinnio a întrebat:

Anul acesta viitor vreau sa dau la Actorie, si nu stiu la ce facultate sa dau din Bucuresti.La UNATC am auzit ca se intra pe pile,iar la Hyperion am vazut ca sunt mai multi actori cunoscuti la catedra decat la UNATC, si examenul de admitere este relativ asemanator ca cerinte. Oare este o diferenta asa mare ca una este de stat si alta este particulara?

2 răspunsuri:
| AllyAllina a răspuns:

Universitatea Națională de Artă Teatrală și Cinematografică „Ion Luca Caragiale". Este o instituție de învățământ din București, singura școală de stat din capitală specializată pe disciplinele specifice teatrului și filmului

| RMC6 a răspuns:

Buna, si eu o sa dau la teatru anul asta.Eu o sa dau la UNATC in primul rand pentru ca este cea mai cunoscuta si acolo concurenta e mare, nu se intra pe pile...alea sunt doar zvonuri.Am o prietena care a intrat anul treut si nu a avut nicio pila.Dar nu comentez modul de predare si nivelul facultatii, eu spun ca la UNATC e concurenta mai mare care pe mine ma motiveaza, in cazul tau nu stiu cum e.Succes oricum.