| Sadop a întrebat:

Aş vrea să mă apuc de fotografie.
Însă nu ştiu dacă să încep cu un DSLR bun direct ( ca să nu dau banii de două ori ) sau cu un aparat mai ieftin şi nu la fel de profesional.
M-ar mai interesa şi un site sau o carte pentru începători, în care să fie explicate tot ce ar trebui să ştiu legat de fotografie.
Mulţumesc!

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Cum ai spus si tu, de ce sa dai banii de doua ori? Cumpara un DSLR. Eu am Nikon D3100.Eu nu m-am documentat nicaieri dar am gasit asta acum http://www.nikonisti.ro/comunitate/school/ si poti intra si pe forum pentru sfaturi si lucruri de genul:)

| Exeemii a răspuns:

Eu am inceput cu DSLR semi-profi big grin

| Sadop explică (pentru Exeemii):

Ce model?
Si de unde te-ai documentat?

| Radu284 a răspuns:

Nu-ti cumpara un DSLR acum. Costa multi bani, si oricum, aproape orice fotograf are si o camera point and shoot.

Ia-ti o camera P&S gen un Canon SX510, invata sa o folosesti bine, si mai tarziu iti poti lua si un DSLR.