| Ddyyaa94 a întrebat:

As vrea sa ma ingras, dar nu prea merge deoarece de jumatate de an mananc numai de la Mec si alte Fast-Food-uri, in fiecare zi. sfaturi?

2 răspunsuri:
| basexcu a răspuns:

Fa sport si mananca 6 mese pe zi/ din 2 in doua ore mese mai mici.

| lorilum a răspuns:

Întăi ar trebui să te interesezi ce greutate ar trebui să ai la vârsta şi înălţimea ta. Apoi, ar trebui să renunţi la mâncarea de tip fast-food, pentru ca în felul ăsta nu faci decât rău organismului. Trebuie să ai o alimentaţie echilibrată şi corectă, cu 3 mese pe zi, care să-ţi asigure caloriile necesare (în jur de 2000 la un om adult). În plus, ai putea să apelezi la nişte suplimente nutritive care să îţi ajute organismul la "îngrăşat", în aşa fel încât să ajungi la greutatea dorită. Eu îţi recomand SPIRULINA. E un produs naturist făcut din alge, care te ajută cu problemele de greutate. Luat după masă ajută la îngrăşat, iar luat înainte de masă, ajută la slăbit. Poţi căuta mai multe informaţii despre produs pe net.