Întrebare recomandată | LexiEla a întrebat:

As vrea sa mai pun vreo 4-5 kg, ce imi recomandati? Am 1, 67 si 46 kg

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mananci cat mai des si cat mai mult, la mine a functionat. Mancam si portii duble la o masa. Daca n-ai pofta de mancare poti merge la medic sa-ti recomande niste suplimente : tonotil n sau vitamine.

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

...sau ai putea să iei un bolovan în braţe.

| Donsavas a răspuns:

De muschi, nu de grasime ori daca de celule grase e vorba atunci renunta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagi mancare cat de multa se poate, fripturi la gratar, ceva cu multe calorii si mergi la sala sa pui 4-5Kg de muschi, nu de grasime!

| christall a răspuns:

Sport si mancare.

| HLucian a răspuns:

In primul rand trebuie sa specifici ce varsta ai. Nu iti recomand sa dublezi cantitatea de alimente pentru ca iti stresezi sistemul digestiv prea mult. Trebuie sa mananci in portii egale..des. 3 mese principale + 2 gustari (o fructa + alune, seminte, etc) Si sa faci sport! Sportul nu da kg jos atata timp cat mananci cum trebuie. Iar daca nu ai pofta de mancare..iti recomand o cura cu vitamina C. Sper ca te-am ajutat.

| Zazy a răspuns:

Mananca mult. Obligă-te pe tine! Cel putin la mine funcționează.
De la 41 kg sa ajungi la 50 kg e ceva happy

| LexiEla explică (pentru Zazy):

Ce anume mancai? Adica eu mai am si pretentii, de ex nu mananc ciorba si stiu ca asta ar ajuta dar pur si simplu nu imi plac legumele fierte in ea.

| Zazy a răspuns (pentru LexiEla):

Ale, mâncam orice. Nici mie nu-mi place ciorba, rar mănânc ciorba de os care e foarte buna pentru sănătate. Mâncam friptură des, tocană, de toate. +dulciuri si cateodata mai mancam si de la fast food, dar nu des. Rar mancam o felie de pizza.
Si uite așa am ajuns sa pun pe mine 9 kg in vreo 6 luni aprox sau chiar mai mult. Mănânc 2 porții de mâncare in fiecare zi.Acum, fiecare cu organismul lui. Eram o slăbănoagă. Acum sunt bine avand in vedere si inaltimea mea. Am 1, 70 si 50 kg.
Mie mi se pare ca ai o greutate normala pentru inaltimea ta happy Oricum, succes. Totul se face cu voință și ambiție happy :* te pup, o zi buna.

| ionutborcea a răspuns:

Iti recomand sa mananci mai des sa mananci cu pofta si sa mananci multa sare si dulciuri eu ma ingras chiar daca nu vreau rolling on the floor.

| Adiq a răspuns:

Mai bine ai face un sport, decat sa pui grasime mai bine muschi.