| sweetchocolate a întrebat:

Cum as putea sa-l conving pe tata sa ma lase sa`mi bag doua piercing`uri? Am 15 ani happy

3 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Daca nu ai mai pomenit de asta cand ai vorbit cu el, ai putea aduce vorba asa, aparent fara intentie, in legatura cu piercing-urile, ca sa vezi ce parere are in general, asta pentru a "testa terenul" si pentru a sti la ce sa te astepti. Daca stie, atunci nu ai decat sa ii spui ca iti doresti asta si sa ii explici de ce, fara sa tipi sau sa te enervezi daca primesti un eventual refuz. Ii poti spune tot ce stii despre piercing-uri, pentru a vedea ca stii ce vrei sa faci si ca vei avea grija sa nu ti se infecteze sau alte chestii de felul asta. Daca tot nu accepta, mai adu vorba de asta, poate-poate iti da voie. Iar daca e complet impotriva ideii, atunci nu ai decat sa mai astepti cativa ani sau sa ti le faci oricum, daca tu crezi ca nu se va enerva prea tare cand va afla happy.

| miraabela a răspuns:

Din cate stiu eu cei care vor sa sara in evidenta cu astfel de chestii o fac pentru ca au nevoie de atentie sau din simplul lucru ca ar fi foarte cool. Sincer, nu sunt adepta acestor chestioare care nu prea te ajuta la nimic, mai ales ca la un momendat, cand nu o sa mai vrei sa le porti, gaurile vor ramane si iti va sta urat. Dar totusi pune`ti niste cercei in ureche. Mi se pare mai ok decat piercing`urile si tatal tau cred ca ar accepta.

| Crucified a răspuns:

Frate ti-am vazut si alte intrebari si ziceai ca ai 12, acum zici ca ai 15 raised eyebrows