| VreauMiere a întrebat:

Trebuie sa plec pe un vas de croaziera ca angajata. Este in Olanda. Imi trebuie pasaport? O prietena de a mea lucreaza acolo de 4 ani si acum 4 ani s-a cerut pasaport, dar s-a maritat si trebuia sa schimbe numele si nu mai are pasaport, a plecat fara (este deja pe vas).
P.S. Eu nu am mai plecat niciodata din tara, nu am avut nicioadata pasaport si sunt majora.
Scuzati categoria, dar am nevoie de raspuns urgent pentru ca maine e ultima zi in care pot face pasaport ca vine weekend-ul si presupun ca o sa fie inchis si eu plec duminica.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca iti trebuie pasaport, vasul de croaziera poate ajunge in tari unde se cere pasaport.
Pasaportul nu il obtii intr-o zi, trebuia sa fii mai rapida.

| cristimihailov a răspuns:

Iti trebuie pasaportul.
Pana in Olanda e suficient buletinul.
Dar pentru ca esti pe vas de croaziera, o sa fie necesar pasaportul pentru orice deplasare in afara vasului.

| Varsson a răspuns:

Ai aici niste informatii.
http://www.mae.ro/travel-conditions/3731
Si iti poti face pasaport imediat, mie mi l-au facut in cateva ore.Calatorie placuta!

| gabi88 a răspuns:

In europa eu stie ca nu mai trebuie pasaport doar buletinul, eu sunt in Italia, dar este o problema depinde unde se face croaziera daca este in europa e bine daca iesi din europa cred ca trebuie pasaport :*

| gabi88 a răspuns:

Eu stiu ca in europa nu trebuie pasaport pentru ca eu sunt in Italia si am intrat doar cu buletinul dar daca croaziera iese din europa iti pasaport