| Iuliafta a întrebat:

As vrea sa spun că am un program haotic eu mă culc pe la 2-3 noaptea și mă trezesc pe la 11-12-1 și când mă trezesc sunt foarte obosita. Am încercat să mă pun mai devreme să mă culc dar mă pun să dorm la 10 și închid ochii abia la 2, as vrea niste sfaturi cum sa adorm(scriu asta la 1:33 noaptea)

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Trebuie sa faci trecerea usor, cu cate jumatate de ora in minus.Te culci la 12 jumatate in primele 3 zile, apoi urmatoarele la 12, peste o saptamana la 11 jumatate si apoi 11, tot asa treptat pana la 10.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul pas e sa nu te mai trezești la 1

| VoidEternal a răspuns:

Simplu. Îți pui ceasul sa sune la 6 dimineața. Îți garantez că la 10 ești în lumea viselor. Daca nu in prima zi, atunci cu siguranță în scurt timp.

| Dimi5321 a răspuns:

Stai o noapte întreaga fără sa te culci după o sa ti fie foarte somn și următoarea noapte o sa te culci la 10