| MaDy_6381 a întrebat:

As vrea sa stiu ce materi noi avem in clasa a 6 -a ptc trebuie sa imi fac o imagine despre cum o sa fie.

Răspuns Câştigător
| ninita a răspuns:

O imagine...:o sa fie f usor. poate cel mai usor an.o sa ai noua FIZICA pe care daca o intelegi de la inceput o sa fie usoara pentru ca e primul an si nu o sa se puna mare accent pe ea. daca nu intelegi ceva intreab-o pe profesoara ta dupa ora ca sa pleci acasa cu totul invatat.
la bio nu o mai inveti despre plante ...ci despre animalehappy
la mate o sa se repete in mare ce ai facut intra 5-a, iar la rom o sa apara in sem.2 fabula si altele.
deci in concluzie sa nu-ti fie frica de clasa a 6a pentru ca nu o sa fie o clasa grea daca inveti la fiecare ora si iti dai silinta.
Sper ca te-am lamurit si ajutat.
Succes la invat!

7 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Fizica - naşpa rău de tot!

| LumeaÎnTreiDe a răspuns:

Fizica este singura materie noua...si credem-a ca este cam greu. o sa ai nevoie de tot ceea ce ai nevoie la mate...bafta

| aleCsandrra a răspuns:

Pai intr-a 6-a faci Romana, Matematica, Fizica, Biologia, Tehnologia, Geografia, Desenul, Muzica. Limba Engleza, Limba Franceza, Educatie Fizica = Sportul, Religia, Si faci optional la o ora. Depinde eu am facut la mate si geografie.winking.

| ViseColoratee a răspuns:

Heyhappy Pai o sa aveti in plus doar fizicawinking Si la biologie veti studia animalele (zoologie) big grin

Sper ca te-am ajutatlove struck

| PlasticMoon a răspuns:

Pai le vei avea tot pe acelea +fizica si in loc de biologie botanica vei avea zoologie atata tot happy
Si nu'i greu intra'sasea chiar deloc happy

| ruxandraaa_8807 a răspuns:

Fizica

| MaDy_6381 explică:

Multumesc pentru raspunsuri va pup.