| 2p3u a întrebat:

Buna!

Sunt in clasa 10a si as vrea si eu sa stiu pe ce materi sa ma bazez ca sa ma fac profesor de sport, pentru ca asta mi se pare mie cel mai usor happy pe ce materi as trebuie sa merg pentru facultate si este neaparat sa fiu la profil sportiv sau ar merge si la filologie?

Multumesc

5 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Pentru a te face profesor de sport trebuie sa te transferi la profil sportiv iar dupa sa urmezi Facultatea de Educatie Fizica si Sport.

| 2p3u explică (pentru alexs99):

Poi stiu asta! dar la examene din ce materi dau sa stiu sa invat de acum la materile acelea, ca nu are rost sa invat eu la fizica, spaniola, geografie daca nu am trebuie cu materile acelea

| Weider a răspuns:

Pentru sport, trebuie sa faci tot ce este legat de sport. Liceu sportiv, facultatea de educatie fizica si sport. Bafta.

| SandraM a răspuns:

Cu greselile de scriere pe care le faci, o sa fie greu... Ramii la sport sau pune-te cu burta pe carte.
http://www.sport.uaic.ro/admitere-an1.html

http://www.univ-ovidius.ro/admitere/facultatea-de-educatie-fizica-si-sport

... sport + medie la bacalaureat

| hamas47 a răspuns:

Incearca sa explorezi pauzele mai creativ atata tot, imagineazati ca sunetul "clopotelului" e startul, cand se suna o iei la fuga, sprint 3 minute dupa care 4 minute alergat usor dupa care 3 minute sprint inapoi( asta in pauza de 10 min), in pauza de 20 de minute miscare libera.