| Florin a întrebat:

As vrea sa va pun on intrebare, de curiozitate:Ce vreti sa deveniti cand veti fi mari, si argumentati si alegerea facuta, pls.

9 răspunsuri:
| Graphee a răspuns:

Psiholog, de fapt sunt aproape de pragul acestei cariere, nu mai am aşa mult. Doresc să devin psiholog, deoarece aş vrea să ajut lumea să treacă peste anumite depresii, dar aici în ţară, ştiu că nu mă va căuta nimeni. Dar totuşi, contează să îmi împlinesc dorinţa. Faptul ce m-a convins să fac această carieră, a fost atunci în clasa a 6-a, când am cunoscut un psiholog adevărat, *prieten al familiei*, care mi-a povestit de această meserie, eu vrând să calc de atunci pe această cale, şi pur şi simplu m-a fascinat această meserie.

Numai bine.
P.S: Sunt deja mare din câte ştiu. laughing

| ALeXsSaY a răspuns:

Hmm.eu vreau si psiholog si avocat si arhitect dar o sa devin medic laughing da am considerat ca daca voi fi medic voi fi capabil sa salvez vieti si sa le apar pe cele in pericol. happy a fost o decizie luata in ultimul moment atunci cand am ales profilul liceului. Acum voi trece in a 11a si sunt f multumit gandindu-ma la cariera pe care o visez ca fiind foarte infloritoare si nu uit ca voi avea mult de muncit pentru a ajunge in varf happy

| ღChloeeღ a răspuns:

Psiholog :X Desi nu este chiar o meserie de viitor, mi-ar placea sa fiu psiholog. sa consult oamenii sa dau sfaturi... De obicei stiu sa alin orice suflet si de multe ori mi s-a spus ca aceasta este vocatia mea si incep sa cred ca chiar asta este laughing

| deniisu a răspuns:

Eu mi-as dori sa devin psiholog pentru ca imi place foarte multa sa dau sfaturi, sa sa ajut oameni, stiu ca nu este o meserie de viitor in Romania pentru ca lumea nu merge la psihlog.Multi spun:Ce sa ma duc eu la psiholog ca nu is nebun.dar eu as vrea sa ma mut in America unde as putea avea o cariera de succes.Dar mi-ar place si sa devin si avocat pentru ca imi place dreptatea si meserie de avocta.dar nu vreau sa apara toti viilatori sau criminali sau hoti. Vreau sa apara doar victilmele.Dar tot nu vreau sa ramana in tara:d Daca am norocul sa devin avocat, as castiga cu siguranta destul de bine si nu vreau sa imbogatesc statul prin taxele care le platesc si asa mai departehappy...O ultima varianta ar fi designer vestimentar pentru imi place foarte mult sa desenez rochii si fac asta de cand sunt micalove struckba chair am cateva rochii desenate si apoi facut din material(pentru papusi deocamdata)Dar mai am 4 ani sa ma decid.pentru ca sunt de abia in clasa a 9kiss

| Alex0795 a răspuns:

Eu as vrea sa ajung arhitect pentru ca asta mi-am dorit mereubig grin

| DanielaMe a răspuns:

Eu vreau sa devin Desinger sau Make-Up stilist, sau hair-stylist, pentru ca imi place sa vad oamenii purtand lucruri creeate de mine, eu sunt creativa si imi place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!love struck
Eu as vrea sa ma fac avocata pentru ca imi place sa apar oamenii nevinovati si sa ofer un sprijin celor care se afla in probleme destul de grave si nu au cine sa.i ajute.Eu sunt o fiinta foarte miloasa si sunt ingrozita de cazurile de violenta si crima pe care le arata la stiri zi de zi.As vrea sa apar oamenii acestia si sa.i ajut sa treaca peste momentele grele la care sunt supusi.De exemplu mi.as dorii sa bag dupa gratii oamenii care omoara fara mila sau bat femeile fara sa se gandeasca la conseciinte si coopi care nu au parte de o viata normala.Azi am vazut la televizor o gravida care a fost batuta foarte grav de iubitul ei si pe acesta care nu gandeste de loc ca e si copilul lui...Cam asta as vrea sa devin eu avocata! fundita pls?love struckkiss

| mjforeverr a răspuns:

Pai veterinar! Deoarece nu imi place sa vad animalele ranite si le-asi ajuta cu placere pentru ca si ele sunt fiinte ca si noi! Nu sunt doar niste animale!

| kittykikky a răspuns:

Veterinar,deoarece iubesc animalele :X:X