| anonim_4396 a întrebat:

Asadar o sa dau funda!
Deci, il cunosc numai din prietenii comuni. Il vad mereu cum merge cum autobuzul acasa. E acelasi cu care merg si eu. Si, ma simt indragostita de el.
Si as vrea sa. l abordez, da nu stiu cum. Ce sa. l intreb?
Cat e ceasul? In ce clasa ii fratele lui? Ce ore a avut astazi?
Mentionez ca mereu cand mergem acasa eu vin cu o colega de a lui cu care ma inteleg binisor.
Ps: suntem in acelasi cartier
Pss: E mai mare decat mine cu un an
Psss: e disponibillove struck

Răspuns Câştigător
| Lost0in0your0memories a răspuns:

rolling on the floor parca ai vorbi de situatia mea sincer! uite, sti cum e, mai usor sa dai sfaturi decat sa le pui in aplicare. eu zic sa il inviti la o plimbare sau ceva. incepe sa vorbesti cu el. asa iti vei da seama de ce interes are el pentru tine si vei incepe incet sa-l cunosti. daca nu dc nu iti rogi amica sa il invite si pe el odata la un film ceva, asa macar veti avea de discutat despre film la iesire si poate veti devia subiectul si veti avea ocazia sa povestiti despre altele. cat timp e disponibil tu nu ai nimic de pierdut.

1 răspuns:
| Tweetymrrr a răspuns:

Păi întreb'o pe amica ta care este şi colega lui dacă vrea să ieşiţi la o plimbare, tu, ea, să'l cheme şi pe el, mai inviţi şi tu nişte amici( asta aşa, ca să'l cunoşti şi tu mai bine). Dacă o să'l placi în continuare, chiar şi după ce vezi cum stă treaba, atunci bagă'te'n vorbă cu el, întrebă'l dacă vrea să fiţi prieteni. În funcţie de reacţia lui la această întrebare îţi vei da seama dacă te place şi el sau nu.
Succes!