| Bianca765 a întrebat:

Aseara mi-am visat,, crush-ul,,.El este plecat in alta tara si dupa ce am vazut ca posteaza pe un anumit site de socializare s-a despartit de fosta lui cu care a stat 6 luni.Fosta care seamana izbitor cu mine(nu stiu cum a gasit-o laughing)) )
In vis eu eram intr-un loc, intr-o cladire parca ar fi fost un club sau ceva unde stateam la o masa si scriam.Deodata am primit un mesaj de la el.Am vorbit ce am vorbit pana imi zice ca el inca ma mai place si ca odata noi era sa ne sarutam dar eu m-am retras si de aceea a stat suparat fara sa imi zica nimic.L-am intrebat daca e bine dupa despartirea cu aia iar mai apoi tot imi zicea intrua ca ma place, ca abia asteapta sa ne vedem. Apoi m-am trezit si mai era putin si plangeam ca mi-am dat seama ca a fost DOAR un vis si eu nici macar nu vorbesc cu anumita persoana...De atunci sunt putin mahnita.Careva ce poate decifra visul?
~DAU FUNDA~

Răspuns Câştigător
| VreauSaAjut2000 a răspuns:

Stai calma, am raspunsul potrivit, si stii de ce? pentru ca si eu am trecut exact prin aceeasi situatie rolling on the floor. Cand m-am trezit parca voiam sa-mi iau viata stiind ca a fost doar un vis ( bine, nu sa mi-o iau la propriu )
Dar la mine visul cu ''crush''-ul meu a continuat timp pe mai multe zile. Ti se poate intampla si tie, pentru ca l-ai visat si acum nu te poti gandi doar la el si la cat de frumos a fost visul, oamenii au sansa de a visa urmatoarea noapte cu ceea pe ce sunt ei cei mai concentrati.
Varianta 1 - daca vrei sa-l mai visezi, trebuie sa te gandesti in continuare la el si la cat de perfect a fost totul, iar.
Varianta 2 - daca vrei sa nu mai il visezi, poti doar sa nu te mai gandesti la el, gata, a fost un vis ca oricare altul, a fost unul dintre cele mai frumoase vise si atat, doar un vis.
Succeswinking

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

1. Invata sa scrii si sa iti exprimi clar & concis ideea.
2. Este doar un vis, o proiectie a subconstientului tau. Te-ai gandit prea mult la el si subconstientul tau a creat in vis lumea pe care ti-o doresti.
Daca e in alta tara nu cred ca merita sa stai sa astepti. Oricum daca esti indragostita incearca sa il cuceresti. Bafta.

| Mayhem666 a răspuns:

Este doar un vis, nu are legatura cu realitatea, stai linistita. Incearca sa nu te mai gandesti, si o sa uiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ete de ce sunt benefice cosmarurile, nu poate sa fie mai rea realitatea dupa ( pentru unii ). laughing

Nu prea inseamna nimic visul. Pur si simplu e ce ti-ai dorit tu sa se intample. Daca iti place asa mult tipul de ce nu te apropii de el?

| Bianca765 explică (pentru anonim_4396):

Mi-a placut, acum numai imi place si bine fac.Adica nu stiu ce imi trecea prin cap...el era si major

| Printesa10TM a răspuns:

Este doar un vis, ceea ce tu iti doresti sa se intample.