| anonim_4396 a întrebat:

Asta o sa fie o întrebare mai lunga... Am o problema. Îmi place de o fata foarte mult. Am invitat-o la banchet (aseară l-am avut). A venit cu mine, am luat-o de acasa, i-am luat în trandafir, era bine pana atunci. Am mers la restaurant și colegii mei disperați au luat-o la dans. Am dansat și eu cu ea dar puțin. Voiam și eu sa o invit la dans și venea un disperat și o lua din fata mea. Și nu ma simțeam deloc bine când dansa altcuneva cu ea, plus ca o luau în brate și chestii. Ma rog, cam asa a fost toată seara. Bun, dimineața m-am trezit și aproape am plâns ca nu am dansat aproape deloc cu ea. Acum ce sa fac? Voiam sa îmi cer scuze ei ca nici măcar n-am salutat-o când a plecat, eram foarte nervos pe ai mei colegi. Drci ce sa fac? Sa-i spun ca îmi place de ea? Acum nu pot sa mai fac nimic, pur și simplu nu am chef deloc. Dar cum sa-i spun ca îmi place de ea? Faza e ca într-o săptămână dau examenele și nu ma simt în stare sa fac nimic. Sa nu spuneți doar sa ii spun direct. Ca poate ei nu-i place de mine și mai rău o sa ma simt. Oricum, va rog mult de tot sa ma ajutați. Ce sa fac sa ii spun, sau măcar sa nu ma mai gândesc la ea ca poate iau nota mica la examen din cauza asta.

Răspuns Câştigător
| KamaSutra a răspuns:

Nu-s de acord cu ce a spus iLuis,daca ii spui prin intermediul internetului nu-i vei putea vedea reactia si iti va putea spune orice,adevarat sau neadevarat.
Invit-o undeva sa fiti singuri si vorbeste cu ea,spune-i ce simti,asa e cel mai bine,daca te place foarte bine,daca nu inseamna ca nu e fata potrivita si asta e.
Dar totusi,fata nu are personalitate, vointa, ceva, orice?! Adica ei o luau si ea nu zicea nimic, nu e ok, mai ales nu e frumos din partea ei. Dar si tu trebuia sa te fi dus sa o iei, trebuia sa te impui.
Parerea mea e ca ar trebui sa te concentrezi pe scoala si pe examen acumwinking vei avea timp destul apoi de fete

| KamaSutra a răspuns (pentru KamaSutra):

Multumesc de funditahappy stiu cum e sa fii intr-a 8-a, fiind si eu tot in pragul examenelor

| RadikalGamer a răspuns (pentru KamaSutra):

Mersi de răspuns. Nu e genul fără personalitate, dar băieții aia sunt insistenți. Ea chiar dacă nu voia sa danseze pur și simplu o târau pe ring. Eu o luam de mina și venea cu mine. Oricum, o sa încerc sa vorbesc cu ea. Faza e ca întâi ea ma invitase la banchet (ciudat, laughing ), dar apoi a invitat alt băiat cu care s-a certat apoi și am invitat-o eu și a vrut. Sunt în relații bune cu ea și sper ca nu s-a supărat ca am lăsat-o sa danseze cu lichelele alea. Unul din cei cu care a dansat a luat și droguri laughing
Oricum, se vedea pe fata ei ca nu se simțea bine. Avea un zâmbet fals când era cu alții. O s-o invit undeva sa stam doar noi doi șiai vorbesc cu ea. Ei știu ca ii plăcea de mine la un moment dat, dar acum nu cred. Și n-aveam cum sa o dezlipesc de disperații aia ca arătam ciudat sa despart 2 persoane când dansează și poate ma alegeam cu un ochi umflat laughing))

PS

Pari o fata de treaba, sau ești băiat? laughing As vrea sa mai vorbim, dacă vrei îmi lași un mesaj big grin

| KamaSutra a răspuns (pentru RadikalGamer):

Sunt fatahappydespre ce sa vorbim?

5 răspunsuri:
| Drolja a răspuns:

Nu mai plânge, rişti să te facă caz de caritate, sau material de friendzone.
Şi care e treaba cu tipa- de tot o luau din faţa ta- nu are deloc voinţă proprie?
... e măcar vie?

| RobertMoon a răspuns:

Trebuie să îi spui ca iti place de ea, oricum, nu îi spune față in față deoarece e posibil sa ramana surprinsa si sa vorbeasca cu altii despre chestia asta, spune-i pe facebook sau la telefon, si spune-i sa se gandeasca la ce i-ai zis si chestii de genul.