| alexa19 a întrebat:

Astazi am facut 3 saptamani de cand ne-am despartit si sincer parca imi este din ce in ce mai greu, nu ma pot impaca cu ideea ca nu o sa mai fim niciodata impreunasad
Toate locurile unde mergeam cu el cand le privesc imi dau lacrimile, parculetu unde mergeam si stateam si vorbeam, scara de bloc unde stateam atunci cand ne era frig sad
Il vad zilnic, si ma doare pentru ca stiu ca nu va mai fi nimic si mai ales ca nici nu ne mai salutam sad

Din in seara aceea cand a spus ca totul se termina pentru ca cica nu suntem potriviti si este mai bine sa o luam pe drumul nostru fiecare nu imi revin, doar plang, plang si atat
Imi lipseste foarte mult ma obisnuisem cu el, era cea mai importanta persoana pentru mine si care din pacate am pierdut-o, m-a lasat singura cand aveam cea mai mare nevoie de el
Observ ca lui nu ii pasa, nu il vad trist, nu il vad suparat, el tot timpul zambeste, nu stiu cum a reusit sa treaca asa de repede peste tot, am fost impreuna 4 luni, am pus suflet si acum ma doare enorm de mult
Ce sa fac ca sa reusesc sa mai uit din durerea asta?
Ce sa fac ca sa il pot uita?
Ce ma sfatuiti sa fac?

5 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Te inteleg, iti inteleg suferinta dar, daca stii ca nu se poate face nimic, asta inseamna ca tu trebuie sa-ti refaci viata.Crede-ma ca te inteleg perfect dar trebuie sa-ti gasesti pe cineva cu care sa te consolezi.Un baiat de preferinta si sa-l ai ca cel mai bun prieten, sa ii poti povesti tot ce ai pe suflet, sa te sfatuiasca. Apoi cu timpul o sa vezi ca o sa reusesti sa tii si la altcinevahappy

| JustDoIt456 a răspuns:

Scumpo. Imi pare foarte rau sad, te inteleg. Eu am suferit dupa un prieten 2 ani. Acum am pe altcineva de un an fara 13 zile si sunt foarte fericita. Mi-am dat seama ca acel dinainte nu ma merita, eu eram prea buna pentru el. Tu ia-ti in miine si mergi cu capul sus. Daca el ti-a zis asta inseamna ca nu te merita. Nu-i arata ca suferi. O sa treaca, o sa vezi. Spune-ti mereu ca o sa treaca si totul va fi bine. O sa gasesti pe cineva mult mai bun. :* :*

| stoubiz a răspuns:

Daca el e indiferent inseamna ca nu merita dragostea ta. Data vitoare cand mai dai inimioara, fii si tu mai atenta cui, poate el a vrut doar o aventura, poate a vrut doar ceva de la tine. Nu trebuie sa-l uiti, trebuie sa intelegi faptul ca el nu te merita si ca esti prea buna pentru el. Iesi cu fetele, distreaza-te, comb cu altcineva, va fi mult mai usor sa treci peste momentele astea, decat sa stai singura sa tot plangi. Ok plangi o zi, doua 3, dar dupa atata timp, iesi sa te mai simti si tu bine.

| BombonikDolcceRaW a răspuns:

E foarte greu sa te desparti de iubitul tau mie mi s-a intamplat asat de 10 ori si nici eu nu stiu ce sa mai fac

| inimadecaramel a răspuns:

Pai viata merge mereu inainte si cel mai bine pentru tine ar fi sa il uiti si sa cauti mai departe. Poate iti vei gasi pereche.Imi pare rau pentru tine.