| Andrei73802717159 a întrebat:

Astazi am fost batut la scoala.Un coleg mai rau tot ma injura si mai imi da pumni in stomac si in zona intima. Astazi stateam jos pe scaun si imi da un pumn tare si l-am impins.Si-a scapat telefonul si mi-a bagat mana dupa ceafa si dadea cu picioarele in mine si cu pumnii, chiar daca ii ziceam sa se opreasca ma lovea ca un animal. Facea cu mine ca si cu o carpa si toti radeau de mine.Era foarte dureros si fizic si emotional, sunt plint de vanatai si nu e prima oara cand mai da in mine.E un nesimtit cu mine si mereu imi lasa vanatai pe corp si vorbeste urat despre mama.Ma simt asa de slab in fata lui si se da mare smecher.Acuma stau si plang scriind asta.Acuma am vazut cu adevarat cine sunt colegii mei. Tata n-am, el are nu are cine sa ma apare. Poate daca cititi asta acum poate considerati ca nu e asa de rau, ba da e, eu sunt mai slab si orice imi zici de rau imi vine sa plang.De astazi m-am decis sa imi schimb stilul de viata si sa nu mai fiu sacul de gunoi al lor si sa nu mai ma bata nimeni.Ma lovea ca si un animal chiar si stia ca aveam probleme acolo unde da el si cam am fost operat.Nu mai suport, nu stiti cat de dureros este si cat plang.De aceea vreau sa ma reapuc de sala si sa ma pot apara si eu sa nu mai vin batut acasa.De ce e lumea asa de rea cu mine si ma loveste de fiecare data?

Răspuns Câştigător
| Andra9pk a răspuns:

Aceste specimene nu ar trebui lasate in scoli, oricum se duc degeaba..prefera chiulul.
Trebuie exmatriculati, sa se ia masuri pe bune de catre directorul scolii. Nu este normal sa iti vina copilul batut acasa. Treaba asta se pedepseste in alte tari. La noi din pacate nu se face nimic..nu esti singurul copil agresat la scoala.
Vorbeste cu mama ta in primul rand. Apoi sa vina sa discute in particular cu diriginta si cu directorul scolii si sa ia masuri. Spune-le situatia, arata-le vanataile.
Cand eram in clasa a 7a aveam un coleg care ii agresa pe toti ceilalti colegi, chiar si pe profesori... dupa 1 luna am strans toti semnaturi, parintii nostri si profesorii si l-au dat afara din scoala.l-au transferat.
Daca stii ca esti slab si nu te poti apara, fa in felul asta ca sa scapi de el. oricum martori sunt colegii tai, nu? nu cred ca au cum sa nege daca vor fi intrebati de catre director.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Arte marțiale.

| mihai69 a răspuns:

Cum să nu ai cine să te apere?!? Diriginte, director, nu sunt în școala aia? Poliție nu e în orașul tău? Protecția copilului? Nu mai plânge ca blegu', ia atitudine, arată lumii cu cine are de-a face! Și n-ar strica să iei și de la un medic legist o adeverință care să reflecte urmele agresiunilor, poate îl dai și în judecată. Să vedem dacă pe urmă mai e la fel de „jmecher"...

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să vorbești cu diriginta și să ia măsuri.
Nu se poate să existe astfel de specimene în școală.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la un medic legist sa ti se scoată certificat medico legal si mergi cu tutorele tau sa depui o plângere la poliție. Locui lui este la scoala de corecție.

| ywar a răspuns:

De unde esti? Nu gasesti si tu niste baieti care contra la niste bani sa-i asigure o vacanta mai lunga? Pretul difera de cat sta pe banca la antrenamente. Daca si tu i-ai da atunci el nu ar mai face.
Ia un spray paralizant si da-i un jet in ochi si pe urma picioare in stomac. Hai ca ne umplem de dumnezeire!

| Dalmore a răspuns:

Vorbește cu mama, directorul, psihologul școlii și mai ales cu POLIȚIA, nu e normal să înduri așa ceva. Mergi rapid la medic, scoate-ți certificat care să dovedească agresiunea și du-te la Poliție NEAPĂRAT.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| Sayiumi a răspuns:

Cel mai indicat ar fi să apelezi la părinți lui sau la un profesor care să apeleze la părinți lui vrând putere să îl bati așa cum a facut și el nu îți vindecă rana decât temoral mai bine ai coaseo de tot și ai apela la niște adulți chiar și la telefonul copilului