| PiouelPol a întrebat:

Am si eu o intrebare.Azi in Ploiesti am fost prins ca nu aveam bilet si mi-a zis ca trebuie sa platesc biletul de suprataxa de 25 de lei.Si a zis ca daca nu platesc taxa azi pana la 6 sau ceva, imi vine contraventie acasa de 1 milion.Si in adresa mea de buletin e o adresa veche,la care nu sta nimeni.
Acum ceva timp i s-a intamplat si unei prietene sa o prinda controlorul fara bilet si sa o puna sa plateasca si pana la urma nu a platit nimic, nici contraventie nu i-a venit acasa.Ar fi sanse ca si la mine sa se termine asa? Nu e cine stie ce 25 de lei,dar prefer ca de banii aia sa platesc o pregatire sau ceva folositor, nu amenzi ca ma grabeam si nu aveam de unde sa iau bilet.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de controlor, daca iti face sau nu proces-verbal de contraventie.