| t0xic1girl a întrebat:

Astazi am fost la bazin cu prietenii. eu expunandu-ma la soare pentru prima data in aceasta vara, nu stiu cum mi-a venit ideea "stralucita" de a folosi ule de plajahappy. Logic ca m-am prajit la propriu.fiindca am stat in intervalul 13-16happy. sunt rosie din cap pana`n picioare, iar pielea dupa picioare ma ustura ingrozitorstraight face. Nu stiu ce sa mai fac. mi-am aplicat de 2x iaurt si de Nx crema de corp, dar niciun efectsadCine a mai avut astfel de experiente va rog sfaturi:-s. Si dupa ce nu ma mai ustura ce se intampla? o sa raman rosie:-o? Multumesc anticipathappy

3 răspunsuri:
| ladygaga a răspuns:

Nu o sa ramai rosie, trebuie sa-ti pui ff multa crema seara inainte de culcare.Doar atat poti face, si sa astepti efectul.

Nu te mai duce ceva timp la plaja. lasa pielea cateva saptamana daca e chiar rosie rosie.

Alta data sa nu mai faci prostia sa te dai cu ulei.

| Alina a răspuns:

O sa ramana rosie o perioada, apoi devine bronz... eu foloseam crema speciala dupa plaja de la elmiplant si are efect calmant si racoritor.

| Little Kid [:x] a răspuns:

Am patit tot cam asa ceva cand am fost in Grecia (doar ca eu m.am ars pe spate). Mi.am cumparat ulei de masline si timp de 3-4 zile m.am dat pe spate in fiecare seara si mi. a trecut usturimea. Apoi m.am inegrit si a inceput sa mi se dea jos pielea de pe umeri. Incearca si tu cu ulei de masline sau cu smantana happy Funidtza?batting eyelashes :*:*