| MrsDraguttza a întrebat:

Astazi... find sambata, de obicei stau toata ziua in pijamale si lenevesc in pat
Dar acum un sfert de ora tatal meu a zis sa mergem la rudele noastre ( nu am mai fost pe la ele de un an ) Mereu mergem asa rar la ele. Mama a stat o jumatate de ora in baie sa se aranjeze. Ma imbracasem si eu si cand sa intru in baie, mama : " Ce faci aici? Nu e nevoie sa intri / "
Ma uitam ca proasta... m-am pieptanat repede dar mi-am amintit ca imi dadesem parul cu un fel de tratament... care mirosea ciudat. Si i-am zis mamei ca nu pot sa merg ca nu am timp sa imi fac baie la par. Mama a zis ca nu e nimic, ca suntem toti o familie, bla bla bla
Oricum, mi-am pus doua fundite si am dat sa plec, ma opreste mama : " ce e cu fundele astea in par... scoate-le imediat " Mi-a pus o bentita urata rau de tot, era de aia, nici bunica nu poarta. Si atunci mi-am zis ca pentru mine : Offf, mai bine raman acasa " Dar am zis-o asa... nu voiam sa raman.
Mama cand a auzit a zis, gata Manu ( tati ) plecam. A zis ca vrea sa ramana acasa.
Eu am zis :" dar... "
Dar plecasera deja pe usa. Mi-au strigat repede : Fa si tu curatenie in bucatarie daca tot stai degeaba "
Am inceput sa plang, pentru ca pregatisem deja totul : gratarul, desertul, sucurile, inghetatele, eu trebuia sa stau cu verisorii mei
Au plecat si m-au lasat singura acasa
Si acum plang, ei o sa stea sa se distreze pana tarziu... o sa plece cu unchiul si matusa in parc ( au in parc dragut in orasul lor )... Voiam mult sa merg si m-au lasat acasa.
Ce sa fac? Plang intruna... nu maia puc sa imi vad nici rudele, ei o sa se ditreze
De ce au plecat? oare de ce?

5 răspunsuri:
| Pitzipoanca a răspuns:

Sunteti o familie de crizati ciudati. Nu-ti mai spala chilotzii pe TPU.

| MrsDraguttza explică (pentru Pitzipoanca):

Vai... cum ai ajuns la concluzia asta?

| Pitzipoanca a răspuns (pentru MrsDraguttza):

Citind cei 2 km de destainuiri. ^____^. E naspa ca stai acasa singura, dar nu e problema noastra. Nu avem cum sa te ajutam. Si, da, sunteti crizati.hee hee. Uite, de asta nu e bine sa povestesti atatea chestii personale.

| ayosmdk a răspuns:

Saracuta...
Lasa, nu te mai gandi la asta
Vor mai fi ocazii
Si eu am patit si nu am rezolvat nimic cu plansul

| Lov3Boy a răspuns:

Dale la laba verisorilor laughing