| anonim_4396 a întrebat:

Astazi la scoala ne-a consultat pentru fisa medicala care ne va trebuie. pentru inscrierea la liceu. Mi-a trecut ca am rahitism toracic iar la alt coleg scolioza. Oare ne-ar putea afecta cu ceva la admiterea la liceu?

2 răspunsuri:
| Twilight a răspuns:

Nu cred, probabil numai daca aceasta boala v-ar putea afecta fizic in caz ca vreti la un liceu sportiv

| DonKim a răspuns:

Nu va afecteaza cu nimic...indiferent daca dati la liceul sportiv sau chiar la cel militar(unde o sa faceti acolo teste medicale si puteti sa le treceti usor cu ce afectiuni aveti voi)