| anonim_4396 a întrebat:

V-ați dori să trăiți în Statele Unite? Cea mai faina tara.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Marea Britanie e mai misto, e aproape de RO, legea e lege - coruptie mai putina (desi parlamentarii englezi isi bat manganul de oameni aici) dar intr-o masura oarecare. Bani mai multi, lira e cea mai puternica valuta dupa yenul japonez, euro locul 3 si dolarul codas. Nu exista arme in public. Viata e ieftina la britanici, brici.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Inainte de SUA exista in Europa cel putin 20 tari cu un nivel de viata net superior SUA. Sa nu uitam, visul american e terminat de zeci de ani.

| Mayhem666 a răspuns:

Sincer nu. Nu-mi doresc sa fiu impuscat pe strada.

| johnnny123 a răspuns:

Să trăiesc cum? În Statele Unite se poate trăi de la "extrem de prost" la "extrem de bine". Doar faptul că trăiești în SUA nu spune nimic despre nivelul tău de trai.

Mi-aș dori să trăiesc în SUA cu venituri de 150k de dolari pe an? Da.
Mi-aș dori să trăiesc în SUA fără casă, fără job, fără asigurare medicală, fără bani? Nu.

| Apokales a răspuns:

Prefer in U.E., cea mai faina tarawinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. Nu-mi priește oxigenul american.

| tonyc7 a răspuns:

Doar daca m-as muta impreuna cu intreaga familie acolo.

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Nu ca o sa fiu înconjurat de foarte multi prosti si eu nu suport oamenii care nu sunt in stare sa rezolve o ecuatie de gradul al doilea.