| Lizzu a întrebat:

-- Care este tara voastra preferata, locul, regiunea de vis in care ati dori sa traiti si de ce? --

23 răspunsuri:
| 3NGL3ZUL a răspuns:

O Tara din Oceania pentru ca NO STRESS!

| Lizzu explică (pentru 3NGL3ZUL):

Haha happy plaja, soare, apa, un cocktail ...si no stress laughing foarte bine ales.

| Vans a răspuns:

O ţară nordică, nu ştiu..Norvegia.
Cred că m-aş simţi bine, chiar dacă e frig.Muzică bună(nu că la noi n-ar fi), dar scap de ţigani şi dau de civilizaţie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Finlanda,Rovaniemi.Nu am o regiune preferată...Îmi plac țările nordice, obiceiurile și tradițiile lor.Plus că de acolo pleacă și muzica bună.
Ce poate fi mai frumos de atât, pace și liniște.Și încă ceva, aurora boreală se vede fantastic.

| Lizzu explică (pentru anonim_4396):

...frumooos. happy
Da, si mie imi sunt pe plac tarile nordice, numai ca nu prea ma impac cu zapada si frigul, dar e liniste si pace, da, si frumos happy
Si vikingi si eschimosi siii...hee hee si istorie

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lizzu):

Da.
Sincer eu ador zăpada și frigul.Trăim în România, aici de la frig trecem la căldură.
În schimb acolo e rece mai tot timpul, ajungând la temperaturi de −45 de grade.Cu siguranță dacă ai trăi acolo te-ai obișnui cu temperatura scăzută.

| Lizzu explică (pentru anonim_4396):

Da,cred ca oricine are capacitatea de a se adapta happy
Stiam ca se intuneca la ora 3 dupa -masa.
E foarte diferit de zona in care locuim noi din multe puncte de vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romanialaughing

| Hevnoraak a răspuns:

Aş vrea să trăiesc în Parcul Național Zion, din Sua.

| MrAnderson a răspuns:

Nu am un loc de vis, dar imi place Elvetia. Peisajele sunt superbe, si admir oamenii pentru ca sunt solidari, pentru ca au avut curajul sa-si croiasca singuri soarta, si acum se descurca de minune, neavand nevoie de apartenenta la vreun grup statal.

| oanaaa16 a răspuns:

Fiecare tara are ceva frumos. Toate. Eu mi.as dori sa vad Rio de Janeiro, asta fiind una din multele dorintewinking
Sa vad statuia lui Isus, si sa trasiec periculoshee hee

| Lizzu explică (pentru oanaaa16):

laughing adrenalina

| oanaaa16 a răspuns (pentru Lizzu):

Oooo daaaa :Xhee hee

| girl00 a răspuns:

Tara mea preferata e Romania love struck nicaieri nu-i mai frumos ca locul in care ne-am nascut..pacat ca traiul la noi este atat de greu si majoritatea trebuie sa emigreze straight face

| Lizzu explică (pentru girl00):

Da, pacat...
Chiar aseara ma gandeam ca avem o tara frumoasa, locuri frumoase de vizitat, faceau reclama la tv, munti frumosi ....pacat ca nu o apreciem si mereu ne dorim alte locuri noi.

Asta e.

| Quasimodo a răspuns:

DACIA! Inainte de venirea barbarilor romani...
De ce? Simplu, pentru ca sunt... dac!

| Lizzu explică (pentru Quasimodo):

happy Asa de sigur esti?
De unde stii ca nu esti un urmas al unor "parinti" dac si roman? Un amestec?

Nu cred ca mai exista dac pur.

| Quasimodo a răspuns (pentru Lizzu):

happy Da, sunt sigur! Pentru ca vorbeam din punctul de vedere al sufletului. Trupul este intr-adevar un amalgam de "ADN-uri si celule" apartinand cine stie caror populatii! Insa sufletul meu simt deja de cand eram in scoala primara ca e de DAC!
Din pacate DACIA nu mai exista, decat in sufletele dacilor reincarnati!winking
Asa ca iti voi raspunde la intrebare astfel: ROMANIA este tara mea preferata, tara mea de vis! Pur si simplu pentru ca o iubesc! happy

| Lizzu explică (pentru Quasimodo):

happy
Frumos raspuns.
In general oamenii isi doresc mereu ceea ce nu au. Ceva altfel decat au.

| DaniiAwe a răspuns:

Japonia

| Soophie94 a răspuns:

Pana acum ceva timp imi doream sa merg in China, Japonia sa cunosc cultul lor sa vad ce mentalitate au, dar dupa ce am vazut ca, cainii sunt jupuiti de vii sau opariti tot de vii mi s-a luat, nici cu romanii nu mi-e rusine dar siamezii aia sunt prea de tot.
Mi-ar placea sa locuiesc in Spania pentru ca stiu limba si pentru ca oamenii de acolo sunt ceva mai civilizati ca noi nu foarte foarte dar cat de cat.

| Lizzu explică (pentru Soophie94):

Frumos in Spania, cred.Nu am fost niciodata.
Da, dar cultul lor nu tine de ceea ce mananca; stiu, mananca multe prostii la care noi nici cu gandul nu mergem, dar cultura e cu totul altceva...

| biancasima a răspuns:

Franta deoarece este foarte frumoasa