| anonim_4396 a întrebat:

Se poate intocmi dosar penal pentru un individ care a folosit un spray paralizant intr-un bar?, nevatamand pe nimeni?

Răspuns Câştigător
| Xtina19bbb a răspuns:

Nu.credema.nu

8 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Intrebarea e urmatoarea, de ce ai dat cu el daca nu ai vatamat pe nimeni? nu cred ca o sa ti se intocmeasca un dosar penal asa,

| IonutMadalin1 a răspuns (pentru BudăSpiritOfVengence):

Pai prietenul meu a dat cu el intr-un separe, dupa accea mirosul acela intepator s-a raspandit in tot barul, dupa accea am tulit-o la fuga pe strazi, ce se poate intampla?

| BudăSpiritOfVengence a răspuns (pentru IonutMadalin1):

Nu prea cred ca s-a prins cineva ca e spray, eu am dat cu o petarda in casa unui om (din greseala) si a venit politia, nu am primit vreun dosar penal, decat un avertisment, pai daca nu a venit politia pana acu la baiatul ala nu prea cred ca o sa vina

| IonutMadalin1 a răspuns (pentru BudăSpiritOfVengence):

Pfffff,a venit politia si la mine si la el, am fost la post si am primit proces verbal, si amenda 250 roni, ce se intampla daca nu o achit?

| BudăSpiritOfVengence a răspuns (pentru IonutMadalin1):

Mi se pare ca daca nu o platesti, nu poti sa platesti impozite, sa faci o cerere la primarie etc, pana nu o platesti, din cate stiu.

| LolaLollita a răspuns:

Daca a fost autoaparare si se poate dovedi asta, ma indoiesc. Insa ar fi fost bine sa faca el o plangere inainte. Presupun ca a fost oarecum atacat daca a fost nevoie sa se apere astfel. Fuga de la locul faptei nu e o idee prea buna.

| Zenit313 a răspuns:

Categoric DA!

| altrix a răspuns:

Daca e folosit ca autoaparare nu.