| Nume6 a întrebat:

Aţi fost vreodată ţinta Bullying-ului la școală?

6 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Da. Nu mi se intampla zilnic, dar uneori...da, cred ca e inevitabil.
Asta in generala, in liceu/facultate n-am avut probleme.

| anonimguy3 a răspuns:

In clasele mici si generala, dar dupa liceu asta a disparut. E ciudat ca totusi cu unul din agresorii mei din clasele mici (clasa 1 sau 2 cred) m-am imprietenit foarte tare in clasa 5, ramasesem chiar socat pentru ca devenisem chiar prieteni foarte apropriati. Chiar si in zilele de astazi chiar daca nu am mai tinut legatura de mult, cand ne intalnim pe strade ne oprim si vorbim diverse, ca 2 tovarasi buni.

Cat despre cel din generala ala era un specimen care a ramas repetent la mine in clasa si a trebuit sa il suport 1 an (pentru ca normal ca a ramas iar repetent si in clasa mea), dar am avut prieteni care m'au aparat si ajutat sa trec de aceasta problema.

| Anonima163333 a răspuns:

Nu cred, desi era in a IV-a o fata care nu ma suporta.

| CosminCD a răspuns:

Nu! însă ține minte ceva: cei care își bat joc de altcineva sunt, în general, CEI MAI SLABI oameni. Îți zic din experiența trăită și văzută.

| Nimeni20192018 a răspuns:

De fiecare data cand merg la scoala. Din clasa a 9 a. Din clasa a 9 a nu imi mai face plăcere sa merg la Scoala din cauza idiotilor.

| EliseiDenis18 a răspuns:

Nu prea