| DaciaRomania a întrebat:

Ați experimentat/îndurat vreodată bullying la școală din cauza hainelor/aspectului? Mai concret!?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, niciodata!

| Furnicuta000 a răspuns:

Cand eram eu la liceu nu tinea nimeni cont de cum se imbraca ceilalti. Aveam colegi care veneau cu aceeasi pereche de pantaloni luni la rand, zilnic si nimeni nu observa, nimanui nu ii pasa. Desigur ca daca cineva venea cu haine scumpe era admirat dar asta nu insemna ca cei care nu aveau erau batjocoriti. Am auzit si eu ca acum e o noua moda sa te imbraci cu haine de firma ca altfel rad colegii de tine. Am auzit si de cazuri cand parintii au facut imprumut sa cumpere adidasi de 2000€ ceea ce mi se pare ireal. Imi pare rau ca s-a ajuns asa...sa conteze o haina mai mult decat orice...trist

| LordCristobal a răspuns:

Din pacate da, in gimnaziu mi s-a intamplat asta.Si culmea e ca aveam haine frumoase pe mine dar era un prost care se lua de mine ca cica aveam haine de la second-hand.

| Miruna333 a răspuns:

Bullying nu, dar invidie da

| Standt a răspuns:

Nu, pentru ca noi am purtat uniforme. Eram toti la fel.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Nu, fiindca ma imbrac decent.

| ofată7 a răspuns:

Da, din cauza aspectului. Și ce-au câștigat? Nimic
Eu ce am câștigat? Complexe și neîncredere și trebuie să lucrez la asta o grămadă pentru ca e greu să-ți refaci încrederea laughing
Dacă ai pățit, încerca să nu-ți pese de ce zic ei, pentru ca există karma. Sunt niște imbecili și atât.
Și dacă te deranjează ca primești, nici tu să nu dai bully la alte persoane