| anonim_4396 a întrebat:

Ati observat ca majoritatea baietilor au devenit din ce in ce mai smecheri?straight face

25 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Da? Si eu am observat ca din ce in ce mai multe fete sunt fitoase. Ce ne facem?

| psiholoaga a răspuns:

Nu au devenit, doar li se pare ca sunt si se comporta ca atare. E mai mult la adolescenti tendinta asta (includ aici si pe cei care raman adolescenti pe plan mental, indiferent daca au 40 de ani). Celor care se maturizeaza, le trece.
Au, zbenguici, ce dura esti!

| inna a răspuns:

Cei trecuti de 18 ani numai sunt "smecheri"... Pustii de 14-15 ani se mai dau si ei mari ca de asa e varsta. Le va trece cand vor creste de smecherie.

| Marii a răspuns:

Nu. Am observat mai mult la ciutanii aceia de 10-11 ani care se cred mari rapperi.

| JackieSue a răspuns:

Asa a fost mereu.Nu s-a schimbat nimic. Fetele niste fitoase, baietii niste smecheri. Mie una imi plac baietii smecheri tongue smug big grin laughing

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

A avea timp pentru a deveni smecher inseamna sa nu ai habar ce inseamna cosmopolit, retorica, impresie, senzatie, misto, insa sa folosesti cuvintele astea la ordinea zilei. Mie imi plac smecherii: sunt buni de folosit pe post de presu' de la usa pe care scrie "Welcome! You can use me now"!

| JustMeFlory a răspuns:

Nu au devenit! Asa traiesc ei cu proasta impresie."ca sunt smecheri'happy

| hândel a răspuns:

Mai victimelor! Dar vor nu v-ati smecherit, asa-i?! Inainte cu o ciocolata va mai lasati pupate, mangaiate. Dar acum fara o masina tare si haine de firma, nici nu va mai uitati la noi. Cu mici exceptii, desigur.hee hee

| Andreeagen a răspuns:

Smecheri?laughing Nu prea cred sunt numai imitatii pe piata ca sa zic asa

Din pacate prea putini sunt smecheri restul...sunt imitatii de 2 bani

| PauLa.M a răspuns:

Dooohh loser nu asta e modaa in puii meii oh go on? trebuie sa fie in tendintebatting eyelashes

| fabiola a răspuns:

Nu au devenit, ci vor sa para!

| sorin a răspuns:

Nici fetele nu sunt mai prejos.happy

| catthshshshs a răspuns:

Eu am observat asta de mult timp....Depinde si la ce te referi tu cand spui ca sunt smecheri....Ca si comportament, intalnesc multe persoane care lasa de dorit...winking

| Abcfunny a răspuns:

Eh smecheri vor sa impresioneze...(cunosc...)

| adyth a răspuns:

Smecheri?
acum, fara ofense sau altele. dar eu din ce ma uit mai mult in jurul meu din aia parca vad din ce in ce mai multi prosti straight face
nici macar simtul ridicolului nu-l mai au...se imbraca si se frezeaza in fel si chip, si toti la fel.ca nu mai ai de unde alege.si plus de asta, si mai rau...acum nici manelarii nu mai sunt manelari.acum sunt "clubberi" dragaa.si nu stiu cum sa'si mai puna cureaua cu Dolce & Gabbana la pantalonii de training straight face
unde mai e masculinitatea pe care "baietii" trebuia sa o exprime... cand acum... isi dau si cu fond de ten si gloss...sa nu se usuce buzele rolling eyes

| SimpleSergio a răspuns:

Draga delight!
Sunt de acord cu voi...nu au devenit shmecheri, fitosi.ci incearca si ei, sunt prea prosti ca sa aiba fite. Asta e de fapt happy Prostia.
Te-as ruga sa reformulezi intrebarea."ati observat ca majoritatea OAMENILOR au devenit din ce in ce mai prosti?"
Da! am observat.de fiecare data cand intru pe hi5.(hi5 este groapa marianelor .plina cu prostie). Cu toate astea... daca doar baietii sunt mai prosti. iar fetele au ramas la fel.desii nu cred. Inseamna ca mi-au crescut sansele?tongue si celor putini baieti .de calitate...
Fetelor! cautati baietii buni! ca existawinking. dar lasati timiditatea deoparte...ca altfel nu-i veti descoperii.
O zi placuta!

| daddy a răspuns:

Si fetele pitipoance;)
e acord cu tine ce-i care sufera de ei ar trebui expulzati
http://www.youtube.com/watch?v=JPDxLppjCzc

| S†®£p§¦L§ a răspuns:

Dap.chatterbox
am observat.big grin
is cam enervanti. angry

| scootsie a răspuns:

Da si asta pentru ce fetele ii lasa sa-si faca de cap! Cu multi ani in urma, exista o anumita pudoare...acum a disparut... Daca fetele deveneau neveste fiind asa cum le facea mama lor, acum sunt relatii "de proba"... Te jigneste, treci cu vederea... te raneste, la fel si atunci de ce au devenit smecheri? Ca le-am permis... Dar cu siguranta, baiatul bine educat, nu e smecher si va sti sa aprecieze valoarea fetei...

| silvio a răspuns:

Nu stiu care e traducerea ta pentru "smecher".
in germana, Schmecker = persoană cu gust rafinat, asa scrie la dex happy

dar ti-ai dat si tu intalnire aici cu fetele ca sa barfiti baietii laughing (ufff, barfa, o calitate a femeilor, nu ca smecheria, acest defect criminal al baietilor)
uite ce zic fetele despre "majoritatea baietilor":
@catty89 - persoane care lasa de dorit
@scootsie - cei care jignesc, care te ranesc, prost educat, etc
@cosminutza19 - enervanti
@inna - cei care se dau mari
@Mileyz - cei care vor sa impresioneze
de la celelalte "raspunzatoare" n-am prea inteles ce inteleg prin smecher, dar, oricum, nu de bine...

...de fapt, ce inseamna smecher? happy e caz de puscarie? laughing

| cosmin_3603 a răspuns:

Cum a spu si colegul Otonis...acum daca baiatu nu are o masina cat mai scumpa, haine de firma, telefon tare[ nu nokia 1100 ca sa demodatlaughing ]...va uitati la el? vreau sa vad si eu o fata care spune ca se uita la unul. si da sau smecherit unii pentru ca si voi ii lasati... va spun parerea mea de baiatwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@ inna: nu e adevarat ca cei trecuti de 18 nu sunt smecheri, ba chiar sunt cei mai cu fite! O stiu pe proprie piele!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Şi fetele au devenit tot mai bandite!
Hmm, hmm.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe mine ma enerveaza sincer baieti care se baga singuri inseama dar nu toti sunt la fel(de aceea nu e bine sa vorbim la modul general) si ei nu sat "smegeri" tocmai asta ma deranjeaza ei se cred a fi da nu's
Mi se spune Andeutza, in mai 2010 fac 14, sunt blonda, de gasca, isteata si cred ca-s unpic baietoasawinking...imi plac baieti bruneti cu ochi negri(dar ma multumesc si cu ochii caprui)eu imi doresc sa stie cand sa glumeas si cand sa fie serios, sa stie sa vorbeasca cu o fata si ma impresioneaza faptul cand un baiat e sensibil si romantic(si imi place mult sa stau de vorba la tel)ID meu e "sweet_loryfrank" si sunt dispusa sa'mi fac prieteni(amici/amice)pentru ca cine intra pe saitul asta inseamna ca este interesat de iubire din mai multe puncte de vedere(si sunt indrazneata, incapatanata si prea curioasa... nu stiu daca asta e o calitate sau un defect dar nu-l pot schimba)

| dddddadada a răspuns:

Am obesrvat.crede ca o sa rezolve ceva...(sa ia bataie poate laughing )