| CelCareRamaneInUrma a întrebat:

Ati patit sa va dispara nevoia de a fuma asa din senin? Ironia e ca scriu asta in timp ce fumez o tigara,dar am avut perioade(o luna si ceva-doua luni, chiar si 3)in care pur si simplu n-am mai simtit nevoia sa fumez, m-am simtit ca si cand n-as fi fumat niciodata.Am avut niste momente de nervi si frustrate din cauza carora m-am apucat iar,dar nu mai pot sa ma las(poate o sa ma las din nou,cine stie). Perioadele alea au venit asa intamplator, nu e ca si cum am incercat sa ma las la modu ''mama ce as baga o tigara''.S-a intamplat sa nu mai simt nevoia de a fuma.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Norocul meu ca nu am fost niciodata fumatoare!
Dar sotul a fost si a renuntat extrem de usor (dupa 20 de ani de fumat 1-2 pachete pe zi), pur si simplu intr-o zi a spus ca nu mai fumeaza si nu a mai fumat niciodata de atunci.
Aparent ese cea mai buna solutie sa tai scurt tot fumatul si evident sa eviti sa mergi unde se fumeaza, ca sa poti scapa de viciul asta nesanatos.
Apoi prietenii care iti sunt adevarati, iti vor respecta dorinta si nu vor fuma niciodata in prezenta ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Am săptămâni și zile în care nu fumez apoi îmi vine pofta.